Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sylwia Chmiel: W Grecji nic złego nie powinno nam się przytrafić

Sylwia Chmiel: W Grecji nic złego nie powinno nam się przytrafić

fot. archiwum

- Nie oszukujmy się, nie jest to mocny zespół i w naszej ORLEN Lidze raczej by sobie nie poradził. Ale na pewno nie zlekceważyłyśmy Olympiacosu - mówi po wygranej w Challenge Cup z greckim zespołem przyjmująca AZS Białystok, Sylwia Chmiel.

Olympiacos reprezentuje poziom której polskiej ligi?

Sylwia Chmiel:Myślę, że to poziom I ligi. Nie oszukujmy się, nie jest to mocny zespół i w naszej ORLEN Lidze raczej by sobie nie poradził. Ale na pewno nie zlekceważyłyśmy Olympiacosu. Do każdego rywala podchodzimy tak samo skoncentrowane, a że wyszło 3:0 dla nas, to tylko się cieszyć.

O waszej wygranej zadecydowała dobra zagrywka, która jest waszym mocnym elementem także w ORLEN Lidze.Do dobrej zagrywki dołożyłyśmy jeszcze dobrze ustawiony blok. W ataku także było bardzo dobrze. Zresztą może poza momentami, gdy było słabsze przyjęcie, we wszystkich elementach wypadłyśmy dobrze.

W pierwszym spotkaniu Pucharu CEV z austriackim SVS Post Schwechat także wygrałyście u siebie pierwszy mecz. W rewanżu przegrałyście po złotym secie. Przy tej klasie rywala z Grecji nie ma obawy, że sytuacja może się powtórzyć?

Rzeczywiście, w rewanżu w Austrii nie było tak fajnie. W Grecji także różnie może być, ale raczej nie powinno nic złego nam się przydarzyć.

Czy gra w Pucharze Challenge w waszym przypadku ma sens? Czy lepiej byłoby się skupić na polskiej ekstraklasie?

Taka wygrana naprawdę jest fajna, ale oczywiście to nie jest to, o co nam chodzi. Wygrana w lidze lepiej by smakowała, bo te rozgrywki są dla nas najważniejsze. Ale jeżeli te puchary są, to trzeba grać. Oczywiście to jest Challenge Cup i to, że będziemy wygrywać, nie oznacza, że będziemy na jakimś wysokim miejscu w Europie.

To pierwsze wasze tak wyraźne zwycięstwo w sezonie. Czy to może podbudować przed ważniejszymi meczami w lidze?

Na pewno nam pomoże. Ale jeżeli ze słabszym przeciwnikiem wygrywamy 3:0, to w lidze nie zawsze musi być tak samo.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved