Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Serbka gotowa na PTPS. Poważna kontuzja Katarzyny Jaszewskiej

Serbka gotowa na PTPS. Poważna kontuzja Katarzyny Jaszewskiej

fot. archiwum

Impelowi nie wiodło się dotąd w lidze. Osoby związane z klubem przyznają, że problem udało się zlokalizować, a sprowadzenie serbskiej rozgrywającej ma poprawić wyniki. Plany te może pokrzyżować jednak kontuzja przyjmującej Katarzyny Jaszewskiej.

Zacznijmy może od pozytywnych informacji. Pod koniec listopada włodarzom Impelu Wrocław udało się zakontraktować nową rozgrywającą – na tej pozycji obok Marty Haładyn występować będzie Maja Ognjenović. Serbka we wrocławskiej ekipie ma zapełnić lukę w składzie powstałą po odejściu z klubu Kim Staelens. Siatkarka od kilku dni przebywa w Polsce, trenuje z zespołem i przygotowuje się do debiutu na parkietach ORLEN Ligi. – Aklimatyzacja przebiega bardzo dobrze. Czasu mamy bardzo mało, jednak Maja to profesjonalistka i jestem optymistą – przyznaje prezes klubu, Jacek Grabowski. W 10. kolejce drużynę z Dolnego Śląska czeka wyjazdowy pojedynek do Piły. – Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności i wszystko wskazuje na to, że Maja będzie mogła wystąpić w najbliższym meczu w Pile – dodaje cytowany już prezes Grabowski. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku obu drużyn górą były siatkarki Mirosława Zawieracza, zwyciężając we wrocławskiej Orbicie 3:0. Występ Ognjenović byłby sporym wzmocnieniem dla ekipy zajmującej obecnie ósme miejsce w ORLEN Lidze – dla Rafała Błaszczyka oznaczałoby to możliwość większej rotacji składem, a dodatkowo Serbka mogłaby nieco odciążyć powracającą do gry po kontuzji Martę Haładyn.

Jest jeszcze jeden dodatkowy szczegół, który moim zdaniem psuje sporo krwi włodarzom ekipy Impelu Wrocław i niewątpliwie jest informacją negatywną – kontuzja Katarzyny Jaszewskiej. W poprzednim sezonie Jaszewska była zdecydowaną liderką drużyny i w dużym stopniu przyczyniła się do wywalczenia piątego miejsca przez zespół Rafała Błaszczyka. W tym sezonie zawodniczka również była jedną z wyróżniających się postaci w słabo spisującym się zespole, ale do optymalnej formy wciąż jeszcze było daleko. Jak się okazało, powodem były bóle pleców, na które zawodniczka skarżyła się od dłuższego czasu. Przyjmująca nie zagrała już w meczach z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała oraz Siódemką Legionovią Legionowo. – Kasia ma problemy ze zdrowiem, jest w trakcie badań i niestety rokowania nie są dobre – zdradza Jacek Grabowski. Według nieoficjalnych informacji siatkarka może nie wystąpić już w tym roku w żadnym ze spotkań, które rozegrać ma Impel Wrocław.

Wydawać by się mogło, że ekipa z Wrocławia najgorsze ma już za sobą i teraz może być już tylko lepiej. Transfer nowej zawodniczki został entuzjastycznie przyjęty przez kibiców, którzy mają nadzieje, że w rewanżowych konfrontacjach ich ulubienice zdołają się przełamać i w końcu zaczną wygrywać spotkania. – Nasze cele się nie zmieniły. Przed sezonem założyliśmy, że będziemy w pierwszej czwórce, wierzymy, że sukces jest możliwy – mówi prezes klubu Jacek Grabowski. Czy zakontraktowanie Mai Ognjenović okaże się lepszym rozwiązaniem niż przed kilkoma miesiącami ściągniecie Kim Staelens? Na jak długo kontuzja wyeliminuje z gry Katarzynę Jaszewską? Czy jej brak odbije się na postawie zespołu? I wreszcie: czy Impel Wrocław zdoła się w końcu przełamać i grać na poziomie zgodnym z przedsezonowymi zapowiedziami? Na wszystkie powyższe pytania odpowiedź poznamy w najbliższym czasie…źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved