Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Czy częstochowianie odbiją się od dna ligowej tabeli?

PlusLiga: Czy częstochowianie odbiją się od dna ligowej tabeli?

fot. archiwum

Spotkaniem z Delectą podopieczni Marka Kardoša zakończyli serię meczów z ligową czołówką. Teraz przed akademikami spod Jasnej Góry teoretycznie łatwiejsi rywale, w starciu z  AZS-em Olsztyn częstochowianie upatrują szansy na cenne punkty.

Tylko jedna wygrana w starciu z mistrzem Polski i dziewięć porażek – tak prezentują się dotychczasowe statystyki zespołu z Częstochowy. Dorobek trzech „oczek” i ostatnie miejsce w ligowej klasyfikacji to mimo wszystko wynik znacznie odbiegający od oczekiwań sympatyków częstochowskiego AZS-u. Nieco lepiej prezentują się noty najbliższych rywali ekipy Marka Kardoša, jednak olsztynianie, mimo lepszego dorobku punktowego, także plasują się w dolnej części tabeli. W poprzedniej kolejce to właśnie akademicy z Olsztyna byli bliscy sprawienia sensacji. Przegrywając 0:2 w starciu z zdecydowanym faworytem – Resovią Rzeszów – podopieczni Radosława Panas zdołali wrócić do gry i wyrównując stan rywalizacji, wystraszyli utytułowanego przeciwnika. Co prawda ostatecznie triumfowali siatkarze mistrza Polski, jednak jedno ‘oczko” zostało w Olsztynie. Mniej szczęścia mieli akademicy z Częstochowy, o ile w starciu częstochowsko-bydgoskim tie-break „wisiał” w powietrzu, to ostatecznie młody zespół spod Jasnej Góry nie utrzymał koncentracji, ponownie kończąc mecz bez dorobku punktowego. Sami zawodnicy także nie powstrzymywali słów krytyki, zdając sobie sprawę z niewykorzystanej szansy. – Z takim podejściem i z taką grą nawet nie mamy czego szukać w PlusLidze. Jeżeli tak będziemy grać, robić dziesięć błędów w secie, to będzie bardzo ciężko – podkreślał Andrzej Stelmach.

Po spotkaniu z bydgoską Delectą jako największy mankament AZS-u Częstochowa wymieniano liczbę popełnionych niewymuszonych błędów własnych. – Prawdopodobnie im więcej trenujemy, tym jest gorzej. Zawodnicy zupełnie inaczej prezentują się na treningu. Za to odpowiada stres – o poczynaniach swoich podopiecznych mówił Marek Kardoš. Mimo ambicji w grze młodego częstochowskiego zespołu wielokrotnie w decydujących momentach poszczególnych partii czy spotkań zauważalny jest brak doświadczenia, słowacki trener AZS-u nie ukrywa jak ważny dla zmiany obrazu gry jego zespołu może być powrót do treningów Dawida Murka. O tym, jak cenna dla gry całego zespołu może być postać lidera, mogącego obdarować boiskowym doświadczeniem cały młody zespół, przekonali się akademicy z Olsztyna. Od czasu dołączenia do grona podopiecznych trenera Panasa Piotra Gruszki, z meczu na mecz gra olsztynian wygląda coraz lepiej. W przypadku takiego obrotu spraw i w zestawieniu ostatnich wyników obu ekip więcej plusów przemawia jednak na korzyść przyjezdnych. Sami olsztynianie także nie ukrywają celu, z jakim jadą do Częstochowy. – Częstochowianie są mniej więcej w takiej samej sytuacji jak my. To młoda drużyna, robią postęp, z każdym meczem nabierają doświadczenia, grają lepiej. Nie chciałbym zadzierać nosa, ale to jest zespół jak najbardziej w naszym zasięgu – podkreślał Bartosz Krzysiek.

Ostatni sprawdzian podopiecznych Marka Kardoša, tj. spotkanie sparingowe z I-ligowym AZS-em Nysa, także może napawać optymizmem sympatyków zespołu z Olsztyna (porażka częstochowian 1:3 – przyp. red.). Ostatecznie mecz i ligowe doświadczenie przemawia na korzyść gości, jednak to częstochowscy akademicy niejednokrotnie udowadniali, nawet wyżej klasyfikowanym rywalom, że są zespołem nieobliczalnym. Spotkanie z olsztynianami ma być dla wciąż ostatniego w tabeli zespołu z Częstochowy szansą na przełamanie i początkiem drogi do odbicia się od dna tabeli ligowej.Dla kogo piątkowy wieczór okaże się szczęśliwy? Czy olsztynianie wyjadą spod Jasnej Góry z tarczą czy na tarczy? A może tym razem gospodarze nie pozwolą wyrwać sobie tak ważnych punktów? Początek meczu AZS Częstochowa – AZS Olsztyn już jutro o godz. 17:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved