Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny będzie dłużej pauzował

Paweł Zagumny będzie dłużej pauzował

fot. archiwum

Powrót do gry Pawła Zagumnego po urazie palca potrwa dłużej, niż planowano. Początkowo mówiło się o tygodniu lub dwóch, ale już wiadomo, że tak szybko kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie wróci do pełnej dyspozycji.

W czwartkowym meczu z Crveną Zvezdą zastąpił go Grzegorz Pilarz. – Na pewno jednak nie będzie to też aż sześć tygodni – w pewien sposób uspokaja menedżer kędzierzyńskiego zespołu, a takie przecież głosy również dało się słyszeć. – Co parę dni ma robione prześwietlenie palca i USG, stale monitorujemy sytuację. Do tego cały czas bierze udział w zajęciach, biega, ćwiczy na siłowni, ale nie podbija piłki, także nie wypadnie zupełnie z rytmu treningowego – zaznacza w rozmowie z Gazetą Wyborczą Tomasz Drzyzga. Zagumny kontuzjowanego palca ma jedynie usztywnionego.

Do gry mógłby powrócić już Felipe Fonteles, jednak dla pewności szkoleniowcy kędzierzyńskiego klubu nie skorzystali z jego usług w czasie meczu Ligi Mistrzów z Serbami. Niebawem do zespołu ma dołączyć również Rogerio Nogueira, więc sytuacja wychodzi powoli na prostą. W momencie, gdy było najciężej i kontuzjowani byli Zagumny, Gacek, Fonteles, Wiśniewski, a w dodatku do drużyny nie dojechał Elvi Contreras, który prawdopodobnie już się w Kędzierzynie-Koźlu nie pojawi, swoich kolegów wspierał obecnie drugi trener ZAKSY, Sebastian Świderski.Pomagam czasem chłopakom, ale nie nazywam tego grą. Nie mogę przeciążać kolana, by nie zerwało się zupełnie i nie zakończyło się kalectwem – przyznał w rozmowie z Faktem.

źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved