Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Marko Bojić: Zostawiliśmy na boisku dużo serca

Marko Bojić: Zostawiliśmy na boisku dużo serca

fot. Piotr Woźniak

Rumuński Tomis Constanta w meczu z PGE Skrą Bełchatów podjął walkę w pierwszych dwóch odsłonach, natomiast trzecią sromotnie przegrał i wyjechał z Polski bez wygranego seta. - Porażka w drugiej partii podcięła nam skrzydła - mówił po meczu atakujący Marko Bojić.

Strefa Siatkówki: Nieszczęśliwie uciekł wam ten ostatni punkt…

Marko Bojić:Niestety. Byliśmy już trochę zmęczeni – i fizycznie, i psychicznie, po tych ciężkich dwóch, przegranych setach, więc się nie udało. Wszyscy straciliśmy dużo sił i energii w tym spotkaniu. Zostawiliśmy na boisku dużo serca. Bełchatów jednak potrafił wykorzystać wszystkie swoje szanse i przewagi, dlatego wygrali.

Czyli straciliście nadzieję na wygranie tego meczu i dlatego ta trzecia partia skończyła się tak wysoką wygraną Skry?

W dwóch pierwszych setach byliśmy bardzo zmotywowani i naprawdę szczerze wierzyliśmy w zwycięstwo w tym spotkaniu. Robiliśmy co mogliśmy, ale porażka w drugiej partii zupełnie podcięła nam skrzydła, co niestety widać było w ostatniej odsłonie.

Gdybyś miał wskazać jeden element, który najbardziej zawiódł albo który był kluczowy dla tego spotkania, to na co byś wskazał? Nie wiem czy wiesz, ale po dwóch rozegranych setach, w wielu elementach byliście lepsi od swoich rywali, więc… czego zabrakło?

W meczu bardzo dużo rzeczy odgrywa rolę. Myślę, że nasz rywal ma po prostu dużo więcej doświadczenia w rozgrywaniu spotkań na najwyższym poziomie niż nasz zespół. Doświadczenia, które dzisiaj wykorzystał. My potrzebujemy więcej gry i w Lidze Mistrzów, i w swojej lidze. Skra ma takie mini-mecze na szczycie dużo częściej niż my, przecież PlusLiga jest dużo silniejsza niż liga rumuńska. Doświadczenie – to element, który moim zdaniem odegrał dzisiaj najważniejszą rolę.Wiem, że zawodnicy nie lubią tego pytania, ale jak oceniłbyś swoją grę? Dostałeś masę piłek (w dwóch pierwszych setach: 25 – przyp. red.), całkiem sporo z nich skończyłeś. Jesteś wiodącą postacią swojej drużyny – na tobie polega wasza gra?

Ja lubię czuć rytm w swojej grze, może dlatego dostaję do skończenia trochę więcej piłek. Myślę, że mój występ był dobry. Nasza gra może kreować mnie na lidera, ale myślę, że jeśli zawodnik jest w dobrej kondycji, czuje grę – wtedy ciągnie za sobą swoją drużynę. Być może dzisiaj to ja byłem tym zawodnikiem, ale nie jestem w pełni z siebie zadowolony. Ale muszę się wytłumaczyć. Po odejściu naszego atakującego zmieniłem pozycję, więc może nie do końca jeszcze dobrze czuję się w swojej nowej roli. Niestety, w trzecim secie wszyscy spuściliśmy głowy. Nigdy nie powinno się grać na pięćdziesiąt czy siedemdziesiąt procent, zawsze powinniśmy grać na całość, nam się to dzisiaj nie udało.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved