Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Murdzia na celowniku Krispolu Września

Łukasz Murdzia na celowniku Krispolu Września

fot. archiwum

Krispol Września to jeden z faworytów do wywalczenia awansu do I ligi. Mimo że obecnie jest liderem w 1. grupie, to klub wciąż szuka wzmocnień na pozycji atakującego i przyjmującego. Jednym z kandydatów do gry w Krispolu jest Łukasz Murdzia.

Krispol Września od kilku sezonów stara się o awans na zaplecze PlusLigi, jednak jak na razie bezskutecznie. Inaczej ma być w trwającym sezonie, w którym podopieczni Krzysztofa Wójcika uważani są za faworyta pierwszej grupy. – Dwa lata temu wygraliśmy grupę, w poprzednim sezonie polegliśmy w finale, więc startujemy w roli faworyta. Ale mając siatkarskie doświadczenie, wiem, że faworytów tak naprawdę nie ma – powiedział szkoleniowiec wrzesińskiego zespołu. – W naszej grupie jest przynajmniej pięć, a może nawet sześć zespołów, wśród których każdy z każdym może wygrać – dodał Krzysztof Wójcik.

Słowa te potwierdziła niedawna porażka Krispolu z Olimpią Sulęcin. – W sporcie czasami przydaje się zimny prysznic – skomentował Wójcik. – Z zespołem z Sulęcina zagraliśmy katastrofalnie. Ten mecz po prostu nam nie wyszedł. Takie pojedynki się w życiu zdarzają. Trzeba do nich podchodzić z pokorą, ale mam nadzieję, że takie spotkanie już nam się nie powtórzy – dodał opiekun faworyta pierwszej grupy.

Mimo że zespół z Wielkopolski jest liderem swojej grupy, to jednak nie może być pewny swojej pozycji w tabeli, bowiem tyle samo punktów ma AZS UZ Zielona Góra, a Olimpia Sulęcin tylko dwa oczka mniej. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli oraz ubiegłosezonową porażkę na finiszu rozgrywek, działacze Krispolu postanowili wzmocnić jeszcze drużynę przed końcem okienka transferowego. Szczególnie zależy im na zakontraktowaniu zawodników grających na pozycji atakującego oraz przyjmującego. – Jeśli możemy się wzmocnić, to dlaczego nie skorzystać z takiej okazji? – zapytał trener wrzesińskiej ekipy. – Nowy zawodnik to zawsze dodatkowy impuls dla zespołu – dodał Wójcik.Jednym z siatkarzy, który może zasilić Krispol, jest Łukasz Murdzia. Zawodnik ten w minionym sezonie grał w AZS-ie UAM Poznań. Murdzia od wtorku ma zacząć treningi z nową drużyną. Jednak działacze liczą także na innych graczy, choć jednocześnie zdają sobie sprawę, że pozyskanie wartościowych siatkarzy nie będzie łatwe. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że do końca grudnia zostało mało czasu, ale może uda nam się jeszcze wzmocnić drużynę. Trudno jest w trakcie sezonu znaleźć wartościowego zawodnika, Wszyscy grają i mają podpisane kontrakty, a ci, którzy zostali, w ogóle nie wiadomo czy trenują – podkreślił Krzysztof Wójcik.

Już w weekend podopiecznych trenera Wójcika czeka starcie na szczycie, bowiem zmierzą się z ekipą prowadzoną przez Tomasza Palucha. Czy wynik tego meczu doprowadzi do zmiany lidera? – Ten mecz pokaże nam czy wcześniejsza porażka nas zdołowała, czy wyniesie nas do góry – zaznaczył trener. – Zawodnika zawsze kształtuje charakter. Powinien on wyjść na boisko, chcieć wygrać i dać z siebie wszystko – zakończył Wójcik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved