Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: Chcę sprawdzić kilku nowych graczy

Andrea Anastasi: Chcę sprawdzić kilku nowych graczy

fot. archiwum

Rozgrywki PlusLigi dopiero co przekroczyły pierwszą fazę, a zaczęło się dużo mówić o reprezentacji. Głównie przez ostatnie zmiany wprowadzone przez FIVB w Lidze Światowej. - Interesuje mnie awans do turnieju finałowego - mówi Andrea Anastasi.

W najbliższej Lidze Światowej, w jej pierwszej części zagra osiemnaście zespołów w trzech grupach – dwóch mocnych i jednej słabej. Polacy poznali też swoich grupowych rywali – reprezentacje USA, Brazylii, Bułgarii, Francji i Argentyny. Zaczęto się więc zastanawiać, kogo można spodziewać się w kadrze biało-czerwonych w nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym. – W tej chwili nie mogę powiedzieć jak personalnie będzie wyglądała reprezentacja, bo jest za wcześnie. Być może pojawią się zmiany w porównaniu do poprzedniego sezonu. Może być również tak, że rozpoczniemy Ligę Światową bez kilku doświadczonych i przeciążonych po sezonie ligowym zawodników, by dać im nieco więcej czasu na odpoczynek. Mnie interesuje awans do turnieju finałowego, będę jednak miał na względzie zdrowie zawodników. Chcę również sprawdzić kilku nowych graczy – informuje w Przeglądzie Sportowym szkoleniowiec reprezentacji Polski, Andrea Anastasi.

Według włoskiego trenera Liga Światowa nie jest jednak terenem doświadczalnym i w żaden sposób nie można jej odpuścić. – To rywalizacja towarzyska, lecz można w niej zyskać wiele punktów do rankingu FIVB, co ma później znaczenie przy rozstawieniu do kolejnych turniejów. Dlatego nie mamy prawa deprecjonować rozgrywek, które w 2012 roku wygraliśmy – zwrócił uwagę na ważną rzecz Anastasi. – Dla mnie jako trenera jest ważne, żeby starać się wygrać w każdym turnieju. Poza tym, jeśli chcemy myśleć już o przyszłości tej drużyny, to powinniśmy mieć w perspektywie nie tylko mundial, ale również igrzyska w 2016 roku – zapewnia Włoch.

Dużym poligonem doświadczalnym będzie natomiast zbliżający się dużymi krokami charytatywny mecz towarzyski PGE Skry Bełchatów z reprezentacją Polski. Wydarzenie, z którego dochód przekazany będzie na akcję UNICEFU, rozegrane zostanie na zupełnie nowych zasadach. Rozegranych zostanie nawet dziewięć setów, a każdy zakończy 16 punkt. – Nie skorzystam z wielu zawodników, choćby dlatego, że w tym dniu odbędzie się mecz ligowy Politechniki z Delectą Bydgoszcz – mówi Andrea Anastasi.Rozmawiała: Karolina Korbecka, więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved