Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Aleksandar Atanasijević: Polska to numer 1 jeśli chodzi o siatkówkę

Aleksandar Atanasijević: Polska to numer 1 jeśli chodzi o siatkówkę

fot. archiwum

Skra Bełchatów miała w meczu z Tomisem wygrać dwa sety, by znaleźć się w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów. Bełchatowianie, pomimo absencji Atanasijevicia i Wlazłego, wygrali 3:0. - Cieszę się, że wygraliśmy - mówił narzekający na uraz Aleksandar Atanasijević.

Strefa Siatkówki: Jak poważny jest twój uraz? Kiedy będziesz mógł wrócić na boisko?

Aleksandar Atanasijević:Wciąż nie mam pewności. Myślę, że w piątek rozpocznę normalne treningi. Dzisiaj wykonywałem wszystkie ćwiczenia, unikając skoków. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

W sobotę gracie spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów. Czy podchodzicie do tej rywalizacji w szczególny sposób, mając na uwadze zeszłoroczny finał?

Na pewno będzie to jeden z najważniejszych meczów, ale każda potyczka ma dla nas duże znaczenie. Dlatego nie postrzegamy Resovii jako najmocniejszego przeciwnika. Dzisiaj możliwe, że największą siłą dysponuje ZAKSA. My skupiamy się tylko na tym, aby samemu grać dobrze. Dzisiaj pokazaliśmy, że ktokolwiek jest po drugiej stronie siatki, potrafimy zagrać na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że przeciwko Resovii zagramy jeszcze lepiej, a wtedy możemy wygrać to spotkanie i być w pierwszej trójce ligowej tabeli.

Czy przeciwnik was dzisiaj czymś zaskoczył? W pierwszych dwóch setach wynik był wyrównany…

Dla nich ten mecz miał ogromne znaczenie. Jeśli zdołaliby wygrać, to mogliby przejść do następnej rundy, możliwe, że z drugiej pozycji. Cały czas walczą też o miejsce w Pucharze CEV. My zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Wszyscy zawodnicy rozegrali jeden z najlepszych meczów w tym roku. Cieszę się, że wygraliśmy i mamy pewne pierwsze miejsce w grupie. Dzięki temu możemy spokojnie podejść do kolejnego starcia w Lidze Mistrzów.

Nie wiem czy śledzisz żeńską ligę, ale w tym sezonie znalazło się w niej kilka nowych zawodniczek pochodzących z twojego kraju, m.in. Tijana Malesević czy Maja Ognjenović. Dlaczego Polska jest tak atrakcyjnym krajem do grania w siatkówkę dla Serbów i Serbek?

Na pewno Polska to numer jeden jeśli chodzi o siatkówkę. Nam bardzo dobrze gra się w tym kraju, bo nasze narody są podobne i trochę łatwiej nam się przyzwyczaić do tutejszych warunków.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved