Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA nadal bez Contrerasa – odmówiono mu wizy

ZAKSA nadal bez Contrerasa – odmówiono mu wizy

fot. archiwum

Dołączenie do zespołu Elvi Contrerasa znów stanęło pod dużym znakiem zapytania. Reprezentantowi Dominikany we wtorek oficjalnie odmówiono przyznania wizy. ZAKSA jednak nie składa broni i nadal chce walczyć o przyjazd tego siatkarza.

O negatywnym zakończeniu procedury wizowej poinformowały władze klubu. – Jest nam niezmiernie przykro, że nie będziemy mogli zobaczyć go w akcji – napisała w oficjalnym oświadczeniu prezes klubu Sabina Nowosielska, która jednocześnie zapowiedziała, że nie jest to koniec walki o sprowadzenie do kraju Elvi Contrerasa.Podejmiemy kolejne działania w celu jego pozyskania. Miejmy nadzieję, że Rogerio Nogueira godnie go zastąpi na parkiecie i będzie równie wartościowym graczem jak jego starszy kolega z Dominikany.

Przypomnijmy, że ZAKSA zakontraktowała Contrerasa jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, a zawodnik miał pojawić się w Kedzierzynie-Koźlu już w połowie września. Na przeszkodzie stanęła jednak karencja wizowa, która była następstwem deportacji z Włoch za posługiwanie się dokumentami młodszego brata. Reprezentant Dominikany formalności związane z przyjazdem do Polski mógł więc rozpocząć dopiero 21 listopada, lecz jego wniosek spotkał się z odmową polskiego konsulatu. Według nieoficjalnych informacji, siatkarz może mieć problemy z uzyskaniem wizy nawet do 2015 roku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved