Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski nie dla Wieżycy, awans krakowianek

Puchar Polski nie dla Wieżycy, awans krakowianek

W spotkaniu V rundy Pucharu Polski w rywalizacji siatkarek drużyna Wieżycy przegrała we własnej hali 0:3 z zespołem Elitesek AZS UEK Kraków. Tym samym do rywalizacji z wyżej notowanymi zespołami awans wywalczyły krakowianki.

Pierwszy set nie zapowiadał porażki siatkarek Wieżycy, ponieważ stężyczanki od początku prowadziły. Przy wyniku 11:8 dla gospodyń, pierwszą przerwę wykorzystał trener Elitesek. Po chwili prowadzenie Wieżycy wzrosło i wynosiło 14:10. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 20:16, kiedy to historia z innych spotkań w wykonaniu Wieżycy Stężyca po raz kolejny się powtórzyła. Gospodynie zaczęły tracić punkt za punktem, by przegrać tę część rywalizacji 22:25. Tak przegrana końcówka przeniosła się na kolejną partię, w której dominacja przyjezdnych była już zdecydowana, co najlepiej potwierdza końcowy wynik tego seta, 12:25.

Początek trzeciej odsłony, i jak się okazało – ostatniej, nie wskazywał wcale tak szybkiego zakończenia pojedynku. Podobnie jak w pierwszym secie, gospodynie rozpoczęły od prowadzenia i wyniku 4:1,  trzypunktowa przewaga utrzymywała się do rezultatu 9:6. Po tym okresie gry zespół gości zdobył w dwóch seriach po trzy punkty i „odskoczył” swoim rywalkom, doprowadzając do stanu 14:11. Kolejna seria pięciu punktów gości zbliżała krakowianki do wygranej (19:13). Próba odrobienia strat prawie się udała przy wyniku 20:22. Ostatecznie jednak przewaga dwóch punktów wystarczyła zespołowi z Krakowa bezpiecznie dograć spotkanie do końca i zwyciężyć 25:21.

Tym samym siatkarki z Krakowa wywalczyły awans do kolejnej rundy, pozostając w rywalizacji o Puchar Polski.

Wieżyca 2011 Stężyca – Eliteski AZS UEK Kraków 0:3
(22:25, 12:25, 21:25)