Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Bielszczanki o krok od awansu

Puchar CEV K: Bielszczanki o krok od awansu

Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała pewnie pokonując Beziers Volley wypracowały znaczną zaliczkę w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu CEV Kobiet. Tym samym bielszczanki nie pozostawiły złudzeń rywalkom, potwierdzając, że miano faworyta zobowiązuje.

Gospodynie spotkanie rozpoczęły bez zmagającej się z urazem Sylwia Pelc. Już pierwsze akcje meczu miały być potwierdzeniem dominacji bielszczanek. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Monika Czypiruk, w szeregach rywalek mnożyły się błędy i niedokładne dogrania, co w połączeniu z punktowymi blokami podopiecznych trenera Popika miało swoje odzwierciedlenie w wyniku (7:2). Przewaga gospodyń nie utrzymywała się jednak długo, po przeciwnej stronie siatki punktowały kolejno Fernanda Da Silva i Helene Schleck. Kolejne fazy seta to ponownie wypracowanie znacznej przewagi przez bielszczanki oraz pogoń przyjezdnych. Systematyczne niwelowanie strat i próby podejmowane przez francuski zespół przyniosły oczekiwane skutki jeszcze przed drugą przerwą techniczną (12:13). W reakcji na poczynania swojego zespołu Wiesław Popik poprosił o czas. Przerwa podziałała na BKS wyraźnie mobilizująco, aktualne liderki ORLEN Ligi nie tylko wyrównały stan rywalizacji, ale uzyskując dwa „oczka” przewagi, mimo rywalizacji punkt za punkt, wygrały tę partię. Seta zakończyła jeszcze żółta kartka przyznana drugiemu trenerowi Beziers (25:20).

Kiedy bielszczanki prowadziły 3:1, wydawało się, że także ta odsłona rozpocznie się od zdecydowanego prowadzenia gospodyń. Polski zespół dość szybko pozwolił rywalkom dojść do głosu, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku (3:3). Na tym etapie rywalizacji efektowne zagrania w ataku przeplatały mnożące się błędy popełniane w polu serwisowym po obu stronach siatki. Nieporozumienia bielszczanek oraz wkradająca się w szeregi podopiecznych Wiesława Popika nerwowość pomogły ekipie z Francji dotrzymywać kroku faworyzowanemu BKS-owi. Praktycznie cała partia to walka punkt za punkt, w końcówce seta dzięki zagraniom Elisy Celli gospodynie „odskoczyły” rywalkom na kilka punktów (22:18), taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo. Bielszczanki nie utrzymały koncentracji, pozwalając rywalkom najpierw doprowadzić do wyrównania, a następnie wygrać tę odsłonę 27:25.

Podenerwowane porażką bielszczanki już w pierwszych akcjach partii kolejnej potwierdziły, że w tej rywalizacji nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Ścianę nie do przebicie dla francuskich atakujących wydawał się stanowić blok gospodyń. Kolejno rywalki w ten sposób zatrzymywały Czypiruk, Szymańska czy Bergrova. Fakt, że podopieczne trenera Popika wyciągnęły odpowiednie wnioski z przegranej w secie drugim, najlepiej potwierdza przebieg kolejnej partii, w której BKS Bielsko-Biała prowadził kolejno 10:3, 12:7, a na drugiej przerwie technicznej 16:8. Kolejny zryw Beziers pomógł przyjezdnym doprowadzić do stanu 22:16. Jakiekolwiek złudzenia rywalkom odebrała jednak Elisa Cella, punktując kolejno w polu serwisowym. Także as serwisowy tej zawodniczki dał bielszczankom 25. punkt w tej partii.

Czwarta, i jak się później okazało – ostatnia, partia miała podobny przebieg do setów wygranych przez zawodniczki BKS-u. Scenariusz był bliźniaczo podobny, podopieczne trenera Popika jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną mogły cieszyć się ze znacznej przewagi. Kiedy na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:11, wydawało się, że nic ani nikt nie przeszkodzi zmierzającym do wygranej bielszczankom. W końcówce meczu gospodynie co prawda nie ustrzegły się kolejnych błędów własnych, jednak pojedyncze zagrania nie wpłynęły znacznie na zmianę obrazu gry. Spotkanie zakończył autowy serwis Anji Zdovc, BKS Aluprof Bielsko-Biała wygrał tę odsłonę 25:20 i cały mecz 3:1.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Beziers VB 3:1
(25:20, 25:27, 25:16, 25:20)

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Bergrova (16), Wojtowicz G. (9), Frąckowiak (1), Czypiruk (11), Szymańska (3), Łyszkiewicz (15), Sawicka (libero) oraz Horka (1), Wołosz (2), Sieczka (2) i Cella (13)
Beziers VB: Da Silva (9), Deesing (12), Zdovc (14), Soullard (6), Aranda Munoz (8), Schleck (14), Rochelle (libero) oraz Gurra Franco (2)