Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Paula Szeremeta wzmocni Developres Rzeszów

Paula Szeremeta wzmocni Developres Rzeszów

fot. archiwum

Beniaminek 4. grupy II ligi kobiet, KS Developres Rzeszów, pozyskał przed rundą rewanżową Paulę Szeremetę, znaną bardziej pod panieńskim nazwiskiem Rauch. Zawodniczka ma pomóc ekipie w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

KS Developres Rzeszów w tym roku debiutuje w rozgrywkach II ligi. Ambitny projekt budowy żeńskiego klubu na Podkarpaciu, opartego o zawodniczki pochodzące z tego regionu, powstał w zeszłym roku. Drużyna tworzona była od zera, tak więc włodarze klubu, jeszcze przed zakończeniem zeszłorocznych rozgrywek, zaczęli rozmowy z zawodniczkami innych, lokalnych klubów. W kręgu zainteresowań znalazła się także Paula Szeremeta (Rauch).

Siatkarka ta przez lata stanowiła o sile Szóstki Biłgoraj, z którą trzy lata z rzędu walczyła o awans na zaplecze ekstraklasy. Już w latach ubiegłych pozyskaniem siatkarki interesowały się pierwszoligowe kluby, doceniając jej umiejętności i skuteczność w grze. W minionym sezonie Szóstka Biłgoraj także była faworytem w walce o awans, a kluczową rolę w tej ekipie odgrywała Szeremeta (Rauch). Siatkarka ta nie tylko była główną „armatą”, ale także kapitanem drużyny. Końcówki sezonu ekipa Szóstki nie może jednak zaliczyć do udanych. W pierwszym meczu zeszłorocznego finału 4. grupy siatkarka doznała kontuzji kolana. Co prawda w ostatnim meczu finałowym pojawiła się na boisku, jednak kontuzja nie pozwalała jej na efektowną grę.

W rezultacie jej drużyna przegrała rywalizację, a sama siatkarka zdecydowała się na opuszczenie klubu. Jeszcze przed sezonem Szeremeta bliska była przejścia do beniaminka z Rzeszowa, jednak ostatecznie zdecydowała się na podpisanie kontraktu z I-ligową Stalą Mielec. Ostatecznie jednak siatkarka nie rozpoczęła przygotowań do sezonu z mielecką ekipą. Klub rozwiązał z nią umowę właśnie z powodu kontuzji.Ekipa z Rzeszowa, prowadzona przez trenera Tomasza Kamudę, obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli 4. grupy II ligi kobiet, tracąc do liderujących Karpat dwa punkty. Do tej pory jedyną zawodniczką grającą na tej pozycji w rzeszowskiej ekipie była Karolina Grzelak. Pozyskanie Szeremety z pewnością można ocenić w kategorii wzmocnienia, które pomóc ma w wywalczeniu awansu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved