Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Nowy turniej w światowym kalendarzu siatkarskim

Nowy turniej w światowym kalendarzu siatkarskim

fot. FIVB

Światowa Federacja Piłki Siatkowej zadecydowała o wprowadzeniu do międzynarodowego kalendarza dodatkowego turnieju. Będą nim mistrzostwa świata do lat 23. O pierwsze medale kobiety zagrają w Meksyku, a mężczyźni - w Brazylii.

Sezon poolimpijski to okres sporych zmian w kalendarzu światowej siatkówki. Niedawno informowaliśmy, że rewolucja dotknęła Ligę Światową oraz World Grand Prix. Nie obyło się bez roszad także w kwalifikacjach olimpijskich. Ale to jeszcze nie koniec zmian zaproponowanych przez Światową Federację Piłki Siatkowej. Władze FIVB zadecydowały w Lozannie, że do siatkarskiego kalendarza wprowadzone zostaną mistrzostwa świata do 23 lat. Impreza ta ma uzupełnić lukę szkoleniową powstałą pomiędzy seniorskimi i juniorskimi reprezentacjami.

Wiadomo już, że pierwszy taki męski turniej zostanie rozegrany w Brazylii od 2 do 11 sierpnia, natomiast kobiety o pierwsze medale w tej kategorii wiekowej powalczą w Meksyku od 12 do 21 lipca. W obu turniejach weźmie udział po 12 zespołów. Wśród nich będą: gospodarz turnieju, najwyżej sklasyfikowana drużyna w seniorskim rankingu światowym oraz po dwie drużyny wytypowane przez federacje kontynentalne (zasady kwalifikacji nie są jeszcze ustalone).

Już teraz kalendarz międzynarodowych rozgrywek jest napięty, a zawodnicy z trudem łapią oddech między rozgrywkami ligowymi a zmaganiami reprezentacyjnymi. Zatem czy taka impreza jest potrzebna? Z jednej strony przecież wyróżniający się młodzi zawodnicy i tak grają w seniorskich zespołach narodowych, by wspomnieć chociażby Penczewa czy Atanasijevicia. Ale z drugiej – mistrzostwa świata U 23 będą okazją dla zawodników z drugiego szeregu na dalszy rozwój i zbieranie cennego doświadczenia, więc tak naprawdę dopiero czas pokaże czy nowe zawody zaproponowane przez FIVB spełnią swoje zadanie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved