Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Natalia Nuszel: Pierwszy set był kluczem do zwycięstwa

Natalia Nuszel: Pierwszy set był kluczem do zwycięstwa

fot. archiwum

Natalia Nuszel, choć mecz z Dresdner SC rozpoczęła w kwadracie dla rezerwowych, znacznie przyczyniła się do zwycięstwa nad niemiecką drużyną. - Starałam się pomóc tak jak mogłam. Ciężko wchodzi się z ławki - przyznała siatkarka MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Pokazałyście prawdziwą wolę walki i dążyłyście do odniesienia zwycięstwa, co wam się udało.

Natalia Nuszel:Cieszy nas zwycięstwo za trzy punkty. Pierwszy set był kluczem do wygrania całego spotkania, później grałyśmy swoją siatkówkę.

Wracając do pierwszego seta, drużyna z Drezna rozkręcała się i brakowało jej przysłowiowej kropki nad „i” do odniesienia zwycięstwa w tym secie, ponieważ prowadziła 24:20, a wy wygrałyście praktycznie przegrany set.– Trener dokonał podwójnej zmiany w naszej drużynie, a rywalki z Drezna zaczęły popełniać błędy, co skrupulatnie wykorzystałyśmy i odniosłyśmy zasłużone zwycięstwo.

Zagrała pani bardzo dobry mecz, dobrze pani grała w polu zagrywki, jak i w ataku, co przyczyniło się do odniesienia zwycięstwa MKS-u.

– Starałam się pomóc drużynie tak jak mogłam. Zawsze ciężko się wchodzi z ławki rezerwowych i ciężko się gra.

W trzecim secie było widać takie małe rozluźnienie, prowadziłyście 23:19 i straciłyście trzy punkty z rzędu, co spowodowało nerwowość w waszych szeregach.

– Tak, zgadza się, my „lubimy” robić takie przestoje, ale z taką drużyną jak Dresdner S.C. nie powinny nam zdarzać się takie złe momenty. Gdybyśmy grały z trudniejszym przeciwnikiem, to on na pewno by to wykorzystał. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji.

Wracając do pierwszego, przegranego meczu w Dreźnie, czy nie szkoda go wam?

– Nie ma co rozpamiętywać tego spotkania, to już było, a przed nami są kolejne ważne spotkania, do których podejdziemy w pełni skoncentrowane.

Przed wami kolejny „maraton” meczowy, w sobotę zagracie w Łodzi z Budowlanymi, potem wyjeżdżacie do Stambułu i w jedenastej kolejce zmierzycie się z AZS-em Białystok.

– Jesteśmy przyzwyczajone do tak dalekich wypraw, więc będziemy dążyć do osiągnięcia jak najlepszego wyniku w każdym meczu.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved