Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Na półmetku rundy zasadniczej – Budowlani Łódź

Na półmetku rundy zasadniczej – Budowlani Łódź

fot. archiwum

Po niezbyt udanym sezonie ligowym 2011/2012 w Łodzi przygotowania do nowego rozpoczęto od poszukiwania wzmocnień - na celowniku zespołu znalazły się między innymi takie siatkarki jak Joanna Kaczor czy Debby Stam-Pilon.

Wspomnianych zawodniczek nie udało się co prawda sprowadzić do Budowlanych, ale za to do klubu dołączyły S. Pycia, D. Ściurka, A. Kruk, S. Dos Santos, C. Thompson, A. Sikorska, M. Piątek. Na papierze zatem zespół wyglądał całkiem dobrze, jednak z ostateczną oceną należało poczekać do startu ligi. Łodzianki w lidze wystartowały bardzo dobrze, wygrały pierwszego seta w wyjazdowym spotkaniu z ekipą z Dąbrowy Górniczej i… to było na tyle w tym spotkaniu. Kolejne trzy sety padły łupem miejscowych, które tym samym zwyciężyły 3:1. W drugiej kolejce podopieczne Macieja Kosmola przed własną publicznością podejmowały Aluprof Bielsko-Biała i po raz kolejny zanotowały zerową zdobycz punktową. Warto jednak wspomnieć, iż poza pierwszym setem spotkanie było bardzo wyrównane i łodzianki były o krok od sensacji. Tydzień później zespół wyruszył na podbój Wrocławia, gdzie miał zmierzyć się z aspirującym do strefy medalowej Impelem. Po zaciętym pojedynku siatkarki z województwa łódzkiego ostatecznie uległy 2:3, ale patrząc na przedsezonowe cele obu ekip – wynik ten w pełni mógł je satysfakcjonować. W ostatniej konfrontacji października Budowlane stały się sprawczyniami sensacji. Wszystko za sprawą zwycięstwa ze świetnie dysponowanym PTPS Piła, który wyraźnie uległ chwilowej „zadyszce”. Pierwsza ligowa wygrana wyraźnie poprawiła nastroje w klubie; pokrzepione wysoką wygraną siatkarki z Łodzi w kolejnym spotkaniu o przysłowiowe sześć punktów pokonały 3:2 Pałac Bydgoszcz. – W tym momencie każdy punkt jest ważny- mówiła po spotkaniu Sylwia Pycia. Ku niezadowoleniu sympatyków Budowlanych Łódź, tych ważnych punktów nie udało się zdobyć w Legionowie. Podopieczne Macieja Kosmola musiały uznać wyższość Siódemki Legionovia Legionowo, przegrywając 1:3. W siódmej kolejce ORLEN Ligi stawiane w roli faworytek łodzianki zgodnie z oczekiwaniami pokonały przed własną publicznością AZS Białystok. Dziwić może jednak fakt, iż potrzebowały na to aż pięć setów, ale należy odnotować, iż siatkarki z Białegostoku były wtedy na wyraźnej fali – tydzień później pokonały 3:1 beniaminka z Legionowa. Dwa ostatnie pojedynki pierwszej części rundy zasadniczej to dla zawodniczek budowlanych ciężkie sprawdziany z zespołami z najwyższej półki. Porażka w Sopocie z miejscowym Atomem oraz przegrana z Muszyną przed własną publicznością – nie ulega wątpliwości, że takowe wyniki były zgodne z przewidywaniami ekspertów, a każdy inny rezultat zostałby odebrany jako niespodzianka.

Budowlani Łódź zakończyli pierwszą połowę rundy zasadniczej bez niespodzianki. Siódme miejsce, osiem zdobytych punktów. Czy w Łodzi mogą być zadowoleni z dotychczasowych wyników – ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Naszym zdaniem pozostaje drobny niedosyt, szczególnie po przegranych spotkaniach we Wrocławiu, gdzie mimo wszystko łodzianki mogły pokusić się o zwycięstwo, i po bolesnej i kosztownej porażce w Legionowie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved