Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maja Tokarska: Te trzy punkty były nam bardzo potrzebne

Maja Tokarska: Te trzy punkty były nam bardzo potrzebne

fot. archiwum

Dąbrowianki po wygranej z Dresdner SC zachowały szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. - Pozostaje nam skoncentrować się na potyczce z Eczacibasi i czekać na pozytywne rozstrzygnięcia dla nas w innych spotkaniach - przyznała Maja Tokarska.

Gratuluję zwycięstwa za trzy punkty. Jesteście ostatnio w bardzo dobrej formie – cztery mecze, a tylko jeden stracony set.

Maja Tokarska: – Ja wiem, czy w bardzo dobrej? Na pewno lepszej niż na początku listopada, gdzie zdarzało nam się grać czasami trochę nierówno, ale wszystko wraca na dobre tory i oby tak pozostało.

Właśnie, zdarzały wam się w niektórych meczach przestoje w grze i ciężko było wam sobie z tym poradzić, a we wtorek wygrałyście przegrany set, mam tu na myśli pierwszą odsłonę.

– Rzeczywiście, zdarzały się takie sytuacje, ale usiadłyśmy razem w szatni, wyjaśniłyśmy sobie wszystko i to pomogło. Od tej pory trzymamy się więcej razem i bardziej się wspieramy. Jak widać przynosi to efekt na boisku, ponieważ od tamtego momentu nie przegrałyśmy meczu.

Zwycięstwem nad niemieckim zespołem przedłużyłyście swoje szanse na awans.

– Nie znam jeszcze dokładnej sytuacji w tabeli, ale tak, to zwycięstwo za trzy punkty było nam bardzo potrzebne. Teraz pozostaje nam skoncentrować się na potyczce z zespołem tureckim i czekać na pozytywne rozstrzygnięcia dla nas w innych spotkaniach.


Jak pani ocenia szanse na zwycięstwo z Eczacibasi Stambuł?

– Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Zespół turecki jest klasową drużyną, a do tego zagrają u siebie. Natomiast my też znamy swoją wartość i chcemy wypaść tam jak najlepiej. Chcemy zwyciężyć i przy odrobinie szczęścia wywalczyć awans do dalszej fazy rozgrywek.

Już trochę czasu minęło od pani debiutu w barwach MKS Dąbrowa Górnicza. Jak się pani tutaj gra?

– Bardzo dobrze czuję się w Dąbrowie Górniczej. Mamy wspaniałych kibiców, którzy tworzą fajną atmosferę na trybunach, jako zespół tworzymy fajny kolektyw, także pobyt w MKS-ie oceniam jak najbardziej pozytywnie.

Patrząc na wasze ostatnie wyniki ligowe, do Łodzi jedziecie po pewne trzy punkty?

– Wiadomo, każdy mecz chce się wygrać i to najlepiej za trzy punkty, ale nie można lekceważyć żadnego zespołu. Ze swojej strony mogę zapewnić, że tam również wyjdziemy maksymalnie skoncentrowane i będziemy walczyć o jak najlepszy rezultat.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved