Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Elżbieta Skowrońska: Stanowiłyśmy monolit, to był klucz do sukcesu

Elżbieta Skowrońska: Stanowiłyśmy monolit, to był klucz do sukcesu

fot. Mirosław Stroński

Dąbrowianki we wtorek w trzech setach pokonały Dresdner SC. O zwycięstwie w dużej mierze przesądził pierwszy set. - Nasza dobra gra w końcówce tego seta miała decydujący wpływ na sukces - przyznała Elżbieta Skowrońska.

Pani dobra gra w bloku oraz ataku w znaczny sposób przyczyniła się do odniesienia zwycięstwa w meczu z niemiecką drużyną.

Elżbieta Skowrońska:Cieszy mnie to, że mogłam pomóc drużynie w odniesieniu tego ważnego zwycięstwa. Każda z nas miała wprawdzie słabszy moment w tym spotkaniu, ale cieszy nas odniesiony sukces.

Zagrywka i dobra gra w obronie sprawiły, że przeciwnik nie miał zbyt wiele do powiedzenia i nie potrafił się wam przeciwstawić.– Tak, byłyśmy bardzo skoncentrowane i wzajemnie się wspierałyśmy. Stanowiłyśmy monolit i było to kluczem do naszego sukcesu.

Ile znaczy gra do końca i jak jest ważna, można było się przekonać w pierwszym secie, gdzie przeciwniczki miały zwycięstwo i brakowało im jednego punktu, a wy pomimo takiego stanu rzeczy wzniosłyście się na wyżyny swoich umiejętności.

– Nasza dobra gra w końcówce tego seta miała decydujący wpływ na sukces jakim było zwycięstwo. W tym meczu to my byłyśmy górą i wygrałyśmy seta, który był praktycznie przegrany. Dałyśmy z siebie wszystko i zdobyłyśmy trzy cenne punkty.

Czy rozpamiętujecie jeszcze tą porażkę poniesioną w Dreźnie, gdzie przegrałyście 2:3?

– Mogłyśmy tam wygrać 3:1 i miałybyśmy zupełnie inną sytuację w tabeli Ligi Mistrzyń. Szkoda nam tych straconych punktów, ale to się już nie zmieni.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved