Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Cuprum Mundo Lubin w kolejnej rundzie

Puchar Polski: Cuprum Mundo Lubin w kolejnej rundzie

Po niezwykle zaciętym, pięciosetowym pojedynku zespół MKS Banimex Będzin uległ drużynie MKS Cuprum Lubin w V rundzie Pucharu Polski. Zwycięzca tego spotkania w kolejnym etapie zmierzy się z Effectorem Kielce.

Pierwszy set wyśmienicie zaczęli gospodarze, bo od samego początku narzucili swój styl gry, nie dając dojść do głosu gościom z Lubina. Przyjezdni nie najlepiej radzili sobie w przyjęciu oraz ataku, dzięki czemu ekipa MKS objęła kilkupunktowe prowadzenie (9:3). W połowie seta było już 14:7, a potem miejscowi jeszcze podwyższyli na 19:11. Po autowym ataku Łukasza Łapszyńskiego, partia zakończył się wynikiem 25:15 dla będzinian.

Kolejna odsłona była już bardziej wyrównana. Goście odskoczyli na 3 punkty po atakach Damiana Dykasa i Macieja Kordysza, ale równie szybko zespół z Będzina wyrównał. Stało się to za sprawą Tomasza Tomczyka, który najpierw zaatakował, a potem zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (10:10). Przy stanie 13:13 kapitan Cuprum, Maciej Kordysz, otrzymał żółtą kartkę. Sytuacja ta wyraźnie wytrąciła z równowagi podopiecznych Pawła Szabelskiego, bowiem chwilę później stracili serią pięć punktów przy zagrywce Mateusza Przybyły (19:14). Goście wyraźnie zgubili swój rytm gry i ostatecznie przegrali po asie serwisowym Grzegorza Wójtowicza 25:20.

Pod koniec drugiego seta w ekipie przyjezdnych na boisku pojawił się Michał Żuk. Zawodnik ten pozostał na placu gry i już na początku kolejnej odsłony swoją mocną zagrywką dał się we znaki gospodarzom. Zanotował on dwa asy serwisowe, a jego zespół objął prowadzenie 8:2. Będzinianie starali się wyrównać, ale przewaga, jaką wypracował Żuk, cały czas się utrzymywała. Lubinianie spokojnie „dowieźli” prowadzenie do końca, wygrywając ostatecznie 25:19.

W czwartym secie również najaktywniejszym zawodnikiem w zespole Cuprum był Michał Żuk, który jest wychowankiem klubu z… Będzina. Skutecznym atakiem, a potem udanym serwisem wyprowadził drużynę z Lubina na prowadzenie 10:7. MKS Banimex miał duże problemy z kończeniem piłek w ataku, bo goście świetnie ustawiali się i ofiarnie bronili w polu. Dopiero przy stanie 16:13 dla gości skutecznie skontrowali Marcin Kantor i Sławomir Szczygieł (16:16). Jednak po czasie na żądanie trenera Szabelskiego, gospodarzom znowu uciekły trzy punkty. Tym razem o przerwę poprosił Rafał Legień (19:16). Okazała się ona skuteczna, ponieważ przy zagrywce Damiana Zborowskiego MKS z Będzina wyszedł na prowadzenie 21:20. Szybko jednak przewaga ta została zniwelowana. Po autowej zagrywce Mateusza Kucharskiego MKS Będzin miał piłkę meczową, ale nie wykorzystał jej. W kolejnej akcji skutecznie atakował Łukasz Łapszyński, a seta zakończył Michał Żuk, blokując Zborowskiego.

O awansie do kolejnej rundy rozstrzygał tie-break, na początku którego, po autowym ataku Zborowskiego, a potem bloku Kucharskiego, prowadzili goście (4:2). Do zaledwie jednego punktu dzięki dobrej zagrywce zniwelował Mateusz Sacharewicz (7:8). Po zmianie stron szybkie dwie kontry posłał Michał Żuk. Nadzieję na zwycięstwo będzinianom dał jeszcze Marcin Kantor (9:10), ale potem goście znowu odskoczyli. Lubinianie po najdłuższej wymianie tego spotkania, z której po ataku Damiana Dykasa wyszli zwycięsko, prowadzili już 13:9. Kibice MKS-u mieli już tylko cień nadziei na powtórkę z ubiegłorocznych sukcesów swojego zespołu. Ostateczne mecz zakończył Łukasz Łapszyński, a dla miejscowych był to ostatni mecz w Będzinie w roku 2012.

MKS Banimex Będzin – MKS Cuprum Lubin 2:3
(25:15, 25:20, 19:25, 24:26, 11:15)

MKS Banimex Będzin: Zarankiewicz (7), Tomczyk (13), D. Syguła (2), Przybyła (5), Wójtowicz (11), Szczygieł (8), Głód (libero) oraz Kantor (7), M. Syguła (1), Sacharewicz (2) i Zborowski (11)
MKS Cuprum Lubin: Michalski (13), Oczko (2), Dykas (16), Żuk (17), Kucharski (5), Kordysz (5), Tylicki (libero) oraz Łapszyński (15), Antosik i Wilk