Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Na półmetku rundy zasadniczej – Pałac Bydgoszcz

Na półmetku rundy zasadniczej – Pałac Bydgoszcz

fot. Cezary Makarewicz

Prezentujemy podsumowanie dotychczasowych osiągnięć kolejnego zespołu ORLEN Ligi - Pałacu Bydgoszcz.  Dwa zwycięstwa i siedem porażek - taki bilans ekipy Rafała Gąsiora sprawia, że spisuje się on, póki co, poniżej oczekiwań.

Pałac Bydgoszcz przed sezonem był – nie licząc Dąbrowy Górniczej – najmniej aktywnym klubem w okresie karuzeli transferowej. Ekipę opuściły Patrycja Polak, Natalia Ziemcowa i Julia Szeluchina, które zastąpiły Rachel Adams, Rita Liliom, Dominika Kuczyńska i Paulina Głaz. W swoim pierwszym ligowym pojedynku drużyna z Bydgoszczy uległa na wyjeździe w Bielsku-Białej miejscowemu Aluprofowi. O wiele bardziej udany był natomiast debiut przed własną publicznością, w którym podopieczne Rafała Gąsiora zwyciężyły za trzy punkty Impel Wrocław.

Kolejne tygodnie miały niewątpliwie decydujący wpływ na pozycję zespołu w lidze – w trzeciej i czwartej kolejce bydgoszczanki podejmować miały drużyny, z którymi według opinii ekspertów były w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Mowa tutaj o PTPS Pile i beniaminku z Legionowa. Podopieczne Mirosława Zawieracza w pojedynku z Pałacem (zwycięstwo Piły 3:1) potwierdziły swoją świetną formę, a tym samym dały wyraźny sygnał, że ich miejsce jest w pierwszej, a nie drugiej piątce ligowej tabeli. Siatkarkom z Bydgoszczy nie udał się także wyjazd do Legionowa – w pojedynku z Siódemką uległy one zdecydowanie niżej notowanym rywalkom, przegrywając 0:3.

W pierwszym listopadowym pojedynku zawodniczki Pałacu po raz kolejny musiały przełknąć gorycz porażki – tym razem w konfrontacji we własnej hali z Budowlanymi Łódź 2:3. Przełamanie miało przyjść w meczu z AZS-em Białystok i… przyszło, tylko czy aby do końca? Ekipa Rafała Gąsiora zwyciężyła co prawda spotkanie, ale nie udało jej się po raz kolejny zdobyć bardzo potrzebnego kompletu punktów. Trzy ostatnie kolejki pierwszej części rundy zasadniczej tylko pogłębiły kryzys w zespole z Bydgoszczy. Ciężko było co prawda oczekiwać od siatkarek wygranej w pojedynkach z Atomem, Muszynianką czy Dąbrową, ale niewątpliwie można było spodziewać się lepszej gry. Bydgoszczanki uległy wspomnianym drużynom i każde spotkanie trwało jedynie trzy sety.Jak zatem podsumować półmetek rundy zasadniczej w wykonaniu Pałacu Bydgoszcz? Na pewno bardzo krytycznie. Drużyna być może nie była stawiana w roli faworytów rozgrywek, ale obecna dyspozycja pozostawia wiele do życzenia i jest daleka od oczekiwań. Sześć punktów i dziewiąte miejsce – czy to wszystko, na co stać ekipę Pałacu?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved