Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Milena Rosner: Marzy mi się trzeci tytuł mistrzyni Polski

Milena Rosner: Marzy mi się trzeci tytuł mistrzyni Polski

fot. Cezary Makarewicz

- Przyznam, że pierwszych występów zupełnie nie pamiętam. Byłam pod takim wrażeniem, że nic do mnie nie docierało - wspomina swoje siatkarskie początki Milena Rosner, która w wywiadzie dla „Gazety Wrocławskiej" opowiada o swojej karierze.

Milena Rosner – przyjmująca Impelu Wrocław, wielokrotna reprezentantka Polski. Złota medalistka Mistrzostw Europy 2005, olimpijka z Pekinu. Jak rozpoczęła się jej przygoda z siatkówką? Czy od dziecka marzyła o tym, by zostać siatkarką? – Marzeń miałam sporo. Chciałam zostać piosenkarką, sklepową, lekarzem, policjantką, ale sportowcem to już raczej nie. Jako dziecko grałam w siatkówkę przez trzepak, często z chłopakami. Zawsze chciałam wygrywać, ale nie myślałam, że kiedyś zostanę sportowcem – przyznaje otwarcie.

Karierę w ekstraklasie siatkarek rozpoczęła bardzo wcześnie. – Miałam wtedy 14 lat. To było w Czarnych Słupsk. Bardzo dobrze pamiętam pierwszy trening. Udało mi się zablokować najlepszą atakującą naszej drużyny. Wtedy tak mnie zabolały ręce, że w oczach stanęły mi łzy – wspomina swoje początki przyjmująca. – Jeździłam na mecze z drużyną. Oczywiście jako rezerwowa. Choć dostawałam swoje szanse. Przyznam się, że tych pierwszych występów zupełnie nie pamiętam. Byłam pod takim wrażeniem, że nic do mnie nie docierało. Jedyne, co utkwiło mi w głowie, to sam moment wejścia na boisko. Dopiero po spotkaniu dowiedziałam się, że kogoś zablokowałam i udało mi się dobrze odbić piłkę – mówi.

Kolejnym klubem siatkarki po Czarnych Słupsk była Gedania Gdańsk. – Walczyłyśmy o awans do ekstraklasy. Grałam tam na środku bloku i prawym skrzydle. Wówczas gra kobieca była bardziej kombinacyjna, nie było tak ściśle wyznaczonych specjalizacji jak obecnie. Do Gedanii sprowadził mnie Janusz Biesiada (były prezes PZPS – przyp. red.). To człowiek, który mocno przysłużył się rozwojowi gdańskiej siatkówki. Dla mnie zmiana klubu stała się przejściem w dorosłe, samodzielne życie z dala od rodziców – opowiada Rosner.Po pięciu latach spędzonych w Gdańsku zawodniczka zdecydowała się na przeprowadzkę do Piły, a następnie na grę w Muszynie. Przyszły pierwsze klubowe sukcesy oraz powołanie do reprezentacji Polski. – W Pile był bardzo mocny zespół. Mogłam tam po raz pierwszy zagrać w Lidze Mistrzyń. Pobyt w Muszynie również wspominam bardzo dobrze. Zdobyliśmy tam mistrzostwo Polski (w 2006 roku – przyp. red.). Jednak po tym tytule poczułam, że czas na spróbowanie zagranicznej siatkówki. To był mój bardzo dobry czas. Pojawiały się oferty z dobrych klubów. Wybrałam Teneryfę, bo już dwa razy proponowano mi wyjazd do Sparu Marichal. Uznałam, że do trzech razy sztuka. Tam w Lidze Mistrzyń byłyśmy trzecie.

Dobre występy w lidze hiszpańskiej zaowocowały przenosinami Rosner do Foppapedretti Bergamo i włoskiej Serie A1. – Gra w tej lidze była dla mnie sporym wyzwaniem. Foppapedretti Bergamo to był zespół z najwyższej półki, z bardzo dobrym trenerem – Lorenzo Micellim i gwiazdami światowej siatkówki w składzie – mówi.

Po rocznym włoskim epizodzie przyjmująca biało-czerwonych zdecydowała się na powrót do Muszyny, z którą ponownie zdobyła mistrzostwo Polski, a następnie na wyjazd do Bukaresztu, gdzie przez rok występowała w barwach Dinama i wraz z koleżankami zdobyła brązowy medal mistrzostw Rumunii. Później po raz kolejny obrała kierunek polski, zostając  od sezonu 2011/2012 przyjmującą Impelu Wrocław. Jak jednak przyznaje, nie myśli jeszcze o przejściu na sportową emeryturę. – Teraz nie myślę o zakończeniu kariery, ale o następnym meczu. Zrobiłam kilka lat temu kurs dla szkoleniowców. Jestem trenerem II klasy. Więc może kiedyś zajmę się szkoleniem młodzieży. Ciągnie mnie też nad morze – w rodzinne strony. Ale na razie myślę przede wszystkim o grze. Dusza sportowca wciąż się we mnie odzywa. Marzy mi się trzeci tytuł mistrzyni Polski – kończy.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved