Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: Czy Skra postawi kropkę nad „i’?

Liga Mistrzów: Czy Skra postawi kropkę nad „i’?

fot. archiwum

Już jutro w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów siatkarze PGE Skry Bełchatów podejmą w Łodzi rumuński Tomis Constanta. Podopieczni Jacka Nawrockiego, jako liderzy grupy E, będą faworytem tego starcia. Czy udowodnią to także na boisku?

Mecz z Tomisem Constanta będzie dla zawodników Skry okazją do sprawdzenia, czy w spotkaniach Ligi Mistrzów, żeby zwyciężyć, trzeba być w pełni skoncentrowanym, tak jak to ma miejsce w tym sezonie PlusLigi. Będzie o to o tyle trudniej, że bełchatowianie zapewnili już sobie awans do fazy pucharowej i są także o krok od zapewnienia sobie pierwszego miejsca w grupie.

Nie wiadomo, czy w meczu przeciwko rumuńskiej drużynie wystąpi Aleksandar Atanasijević. Młody Serb odczuwa od niedawna bóle w kolanach i niedługo powinno się okazać, czy jest to spowodowane jakąś groźną kontuzją, czy zmianami przeciążeniowymi. – Mam problem z kolanami. Już w Warszawie narzekałem na ból, ale jeszcze nie wiem, co mi jest dokładnie. Mam nadzieję, że to nic poważnego i że zagram w następnym meczu – optymistycznie ocenia swoje szanse na występ atakujący. W razie czego może go jednak zastąpić Mariusz Wlazły, który z konieczności wrócił na swoją nominalną pozycję w dwóch ostatnich meczach i, biorąc pod uwagę długi rozbrat z grą po przekątnej z rozgrywającym, zaprezentował się całkiem nieźle. Ostatni mecz z gdańszczanami w ligowych rozgrywkach był także kolejną okazją do występu w barwach Skry dla Dante Boninfante. Doświadczony Włoch musi w ekspresowym tempie zgrywać się z nowymi kolegami, choć już w meczu przeciwko Treflowi pokazał kilka ciekawych i, co ważniejsze, precyzyjnych zagrań. W meczu z Tomisem pewnie będzie można go zobaczyć na parkiecie trochę dłużej niż przez kilka akcji. Największą niewiadomą pozostaje jednak, kto wystąpi na środku siatki. Znając upodobania Jacka Nawrockiego do rotowania składem, tym razem może to być Daniel Pliński, który w Gdańsku zagrał bardzo słabo w ataku i był zmieniany przez Wytze Kooistrę. Najlepiej z tej trójki zaprezentował się Karol Kłos, a że w tym sezonie spędza on na boisku najmniej czasu, można się spodziewać, że znajdzie się dla niego miejsce w pierwszej szóstce. Z pewnością znalazłoby się ono także dla Michała Bąkiewicza, który pod długim okresie spędzanym głównie na ławce rezerwowych pokazał, że jest pewnym punktem zespołu. To całkiem realna opcja, bo z graczy pierwszego składu dłuższego odpoczynku nie miał jeszcze Michał Winiarski, a Bąkiewicz w obecnej formie może go z powodzeniem zastąpić.

Duże zmiany w składzie zaszły także u jutrzejszych rywali wicemistrzów Polski. Kilkanaście dni temu dołączył do nich były reprezentant Serbii, libero Marko Samardzić, który zastąpił Bułgara Vladislava Ivanova. Z kolei w zeszłym tygodniu rozwiązano umowę z Olim-Pekką Ojansivu i to akurat dobra wiadomość dla bełchatowian, bo Fin dysponował niesamowicie groźną zagrywką. Władze Tomisu nie sprowadziły w jego miejsce (jeszcze) żadnego siatkarza, a w ostatnim ligowym meczu na jego pozycji wystąpił Marko Boijć. Nie wiadomo, w jakim stopniu wpłynęły na to ww. zmiany, ale Tomis przegrał u siebie z nowym liderem rumuńskiej ligi, Unireą Dej, 1:3. Przestawienie Czarnogórca na atak na pewno jeszcze bardziej osłabi, i tak nie najlepszą, ofensywę gości. Poza anemicznym w ataku Milosem Terziciem, drugim kandydatem do odbioru zagrywki w drużynie gości jest ktoś z dwójki Dan Borota Igor Merkushev, którzy także nie zaliczają się do tuzów w tym elemencie. Mimo to, Rumuni mają jeszcze o co walczyć, bo cały czas toczą korespondencyjny pojedynek z tureckim Fenerbahce o zajęcie w grupie trzeciego miejsca, choć urywając jakieś punkty Skrze, przy jednoczesnej porażce Dynama, mogliby nawet powalczyć o drugą lokatę. Ale chyba nawet oni sami w to nie wierzą…źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved