Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trenerzy i kapitanowie po meczu w Białymstoku

Trenerzy i kapitanowie po meczu w Białymstoku

- Rywalki zneutralizowały Rourke, która zdobywa dla nas bardzo dużo punktów - mówił po meczu z AZS Białystok zastępujący Jerzego Matlaka na ławce trenerskiej Trefla Adam Grabowski. - Zagraliśmy z wielkim zębem - stwierdził Czesław Tobolski.

W sobotę zespół AZS Białystok przegrał we własnej hali z Treflem 0:3, ale pokazał się z bardzo dobrej strony. – Pierwszy set w naszym wykonaniu był naprawdę fajny – mówiła po meczu na konferencji prasowej Natalia Kurnikowska z AZS Białystok. – W tym secie popełniłyśmy chyba najmniej własnych błędów. Potem jednak myliłyśmy się w ataku, mimo naszych prób Trefl nam uciekał, było kilka nieporozumień i tak właśnie wyszło – dodawała kapitan Podlasianek. – Postawa mojego zespołu była całkiem niezła. Szkoda końcówki pierwszego seta, bo dziewczyny walczyły i było blisko, zabrakło chyba trochę szczęścia. Niestety wciąż nam brakuje punktów – stwierdził trener AZS Czesław Tobolski.Zagraliśmy z wielkim zębem. Gdyby nie było tak dużo błędów własnych, to byłby całkiem inny obraz gry. Postawa dziewcząt była dobra, ale umiejętności są takie, jakie są – dodał.

Na pozycji środkowej bloku w zespole AZS w sobotnim meczu Edytę Rzenno zastąpiła Channon Thompson. Channon na środku grała po raz pierwszy w życiu – twierdzi Tobolski. – Była przerażona, ale większych błędów nie robiła. Mamy właśnie taki skład i tak próbujemy walczyć.

Na ławce trenerskiej Trefla w meczu z AZS zabrakło tym razem Jerzego Matlaka. Zastąpił go Adam Grabowski. Z trenerem Matlakiem łączność mieliśmy telefoniczną – mówi Grabowski. – Taka sytuacja nie była dla nas problemem, gdyż z trenerem Matlakiem współpracuję już 14 lat, a poza tym to nie był mój debiut w prowadzeniu zespołu. Nie spodziewałem się tak ciężkiej przeprawy – przyznaje Grabowski. – Rywalki zneutralizowały Rourke, która zdobywa dla nas bardzo dużo punktów. Na szczęście mamy fajne boki, które zagrały bardzo dobrze.

Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz za trzy punkty, i to 3:0. Dziewczyny z Białegostoku nie odpuszczały, nawet przy naszej pięciopunktowej przewadze. Potrafiły nas dogonić w końcówce seta i nie był to łatwy mecz, dlatego tym bardziej cieszy wygrana w trzech setach – dodała Izabela Bełcik, kapitan sopockiej drużyny.

źródło: gazeta.pl