Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodziewana wygrana Stali Mielec w Toruniu

I liga K: Niespodziewana wygrana Stali Mielec w Toruniu

fot. archiwum

W okrojonym składzie, zmagając się z ogromnymi problemami finansowymi i organizacyjnymi, siatkarki Stali Mielec pojechały do Torunia i... wygrały z Budowlanymi 3:1. Skazywane na niebyt mielczanki udowadniają swoją wartość.

Przed meczem obaj trenerzy narzekali na urazy w swoim zespole. Budowlani zagrali bez kontuzjowanych Eweliny Toborek i Katarzyny Ostrowskiej. Te ubytki to jednak nic w porównaniu z problemami kadrowymi i organizacyjnymi Stali. Przed meczem klub opuściła Urszula Bejga. Z kontuzją jechały Małgorzata Plebanek (ścięgno Achillesa) i libero Daria Michalak (przeciążone kolana).

Tymczasem mieleckim siatkarkom udało się jakoś wyzwolić z tych problemów i zagrały w Toruniu bardzo dobre spotkanie. Trener Piotr Sobolewski zaskoczył zresztą rywalki ustawieniem. Małgorzata Plebanek wyszła jako libero i starała się trzymać przyjęcie na dobrym poziomie. W ataku znów zagrała Paulina Czubak. Etatowa libero Daria Michalak mogła wyjść jako przyjmująca. W pierwszym secie Stal przegrała głównie przez problemy z zagrywką. Kolejne partie były już popisem przyjezdnych. Mielczanki zaczęły popełniać mniej błędów. Przede wszystkim poprawiły przyjęcie, co ułatwiło grę rozgrywającej. W dwóch odsłonach Stal kontrolowała wydarzenia na boisku.

Stal ma w składzie siatkarki, które chętnie wziąłby każdy zespół w I lidze. Gdyby nie problemy poza parkietem, na pewno byłaby znacznie wyżej w tabeli i niestety, właśnie u nas to udowodniła – przyznaje trener Budowlanych Mariusz Soja.Zwycięstwo mielczanek można rozpatrywać nawet w kategorii cudu. Wygrały mimo potężnych kłopotów finansowych i organizacyjnych. Klub ma zadłużenie, drużyna gra niemal bez pieniędzy, Komisja Licencyjna PZPS zastanawia się nad dalszą grą mielczanek w I lidze. Kolejny mecz mielczanki rozegrają w poniedziałek z Murowanej Goślinie – będzie to zaległe spotkanie z 2. kolejki.

Budowlani Toruń – Stal Mielec 1:3
(25:22, 17:25, 22:25, 19:25)

Składy zespołów:
Budowlani: Lewandowska, Drzewiczuk, Wardzińska, Słonecka, Łunkiewicz, Sobczak, Kolanowska (libero) oraz Pleśnierowicz, Kutyła i Brzóska
Stal: Sobolewska, Baran, Hawryła, Jaroszewicz, Kubieniec, Czubak, Plebanek (libero)

Zobacz również:
Wyniki 10. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved