Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga K: Lider nie zwalnia tempa, AZS UEK pokonany

fot. archiwum

Świetnie spisują się w tym sezonie siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki. Podopieczne trenera Mariusza Bujka, które mają na koncie tylko jedną porażkę, pokonały w sobotę AZS UEK Kraków i umocniły się na pozycji lidera I ligi kobiet.

Świetne nastroje panują w Aleksandrowie Łódzkim. Zespół Jedynki wygrał kolejne spotkanie, a pokonując będącą w czołówce tabeli drużynę AZS UEK Kraków, umocnił się na pozycji lidera. Podopieczne trenera Mariusza Bujka w tym sezonie zaliczyły tylko jedną wpadkę w Toruniu, poza tym wygrywają wszystkie mecze.

Przed sobotnim spotkaniem w Aleksandrowie Łódzkim obawiano się nieco silnego rywala. AZS UEK przyjechał na mecz z Alicją Malinowską, ale zawodniczka nie została jeszcze potwierdzona do gry w krakowskim zespole i jak się okazuje, może z tym być więcej kłopotów, niż przypuszczali krakowscy działacze.

Wyniki wszystkich czterech setów rozstrzygały się w okolicach 16. punktu. Zespół, który uzyskiwał na tym etapie przewagę, dowoził ją do końca partii. Jedynka jak zwykle dobrze prezentowała się w polu zagrywki. Choć nie punktowała nią bezpośrednio, to bardzo utrudniała gościom wyprowadzenie kombinacyjnych akcji. Gdy krakowiankom udawało się dograć piłkę do siatki – szwankował atak z krótkiej. To wszystko siłą rzeczy zmusiło AZS UEK do prowadzenia gry skrzydłami. Z kolei nadspodziewanie dobrze spisywały się przyjmujące z Aleksandrowa, które nie dały się zaskoczyć serwisom krakowianek. W ataku dobrze grała Agata Babicz, do której z czasem dołączyła też Tamara Kaliszuk. Do tego zespół gości popełnił aż 21 własnych błędów (przy 11 rywalek), co ostatecznie zaważyło o końcowym rezultacie.Oba zespoły czeka teraz intensywny okres. Już w najbliższą środę aleksandrowianki podejmować będą w rozgrywkach Pucharu Polski zespół Chemika Police, a krakowianki pojadą do Stężycy. W sobotę oba zespoły rozegrają kolejne mecze ligowe, a Jedynka dodatkowo w niedzielę zagra awansem w Sosnowcu spotkanie z SMS PZPS.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Eliteski AZS UEK Kraków 3:1
(25:22, 25:17, 20:25, 25:20)

Składy zespołów:
Jedynka: Wilk, Babicz, Tomczyk, Mieszała, Kwiatkowska, Kaliszuk, Nowakowska (libero) oraz Michalkiewicz i Przepiórka
AZS UEK: Matyjaszek-Matela, Fedorów, Wąsowska, Cabańska, Król, Skiba, Sroga (libero) oraz Urban, Połeć i Wawrzyniak

Zobacz również:
Wyniki 10. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved