Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: Formuła Ligi Światowej jest bardzo interesująca

Andrea Anastasi: Formuła Ligi Światowej jest bardzo interesująca

fot. archiwum

- Liga Światowa po 23 latach istnienia potrzebowała zmian. Po tym, jak stery w FIVB przejął nowy prezes, spodziewałem się zmian w Lidze Światowej, bo dużo się o tym mówiło - twierdzi selekcjoner reprezentacji Polski, Andrea Anastasi.

FIVB zdecydowało się na zmianę formuły Ligi Światowej. W 2013 roku 18 zespołów zagra podzielonych na trzy grupy – dwie silniejsze i jedną słabszą. W turnieju finałowym oprócz gospodarza zagrają po trzy najlepsze zespołu z silniejszych grup i zwycięzca grupy słabszej. Do nowego systemu rozgrywek entuzjastycznie podchodzi trener reprezentacji Polski, Andrea Anastasi.To bardzo dobry pomysł! Zawsze uważałem, że przy rozdzielaniu zespołów do grup przede wszystkim trzeba brać pod uwagę aktualny ranking. Skoro reprezentacje w poszczególnych turniejach walczą o punkty i chcą być jak najwyżej w hierarchii, to warto później szanować układ sił wynikający z rankingu FIVB – mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. – Formuła jest bardzo interesująca, w szczególności pomysł, żeby awans do turnieju finałowego uzyskały po trzy najlepsze zespoły z dwóch najsilniejszych grup. Cieszę się również, że utrzymała się koncepcja z turniejem finałowym aż dla ośmiu zespołów.

W I rundzie rozgrywek Polacy rozegrają tylko pięć spotkań. W grupie zagrają z Bułgarią, Francją, Argentyną, USA i Brazylią. – Jeśli chcemy poprawić nasz system gry, to najlepiej jest grać właśnie z najlepszymi zespołami na świecie. Dwa ostatnie sezony w naszym wykonaniu były niesamowite. Aby dalej się rozwijać, musimy grać z mocnymi drużynami, a takie niewątpliwie znajdują się w naszej grupie. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do nowej formuły turnieju i składu naszej grupy – dodaje Andrea Anastasi.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w poniedziałkowym Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved