Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Popik: Nie podniecamy się, gramy swoją siatkówkę

Wiesław Popik: Nie podniecamy się, gramy swoją siatkówkę

- Dziewczyny na treningach wykonują ciężką pracę, która przynosi efekty i przedkłada się na wynik. Po pierwszej rundzie jesteśmy na pierwszym miejscu, a nikt z nas przed rozpoczęciem sezonu nie spodziewał się, że tak będzie - mówi trener BKS, Wiesław Popik.

Mecz z PTPS-em poza pierwszym setem nie sprawił wam wiele trudności?

Wiesław Popik:W pierwszej partii trochę się pogubiliśmy, robiąc masę niepotrzebnych błędów. W rezultacie ten set nam uciekł, chociaż prowadziliśmy w nim kilkoma punktami. Chwała drużynie za to, że po przegranej premierowej odsłonie meczu ponownie wyszła na boisko, spokojnie wygrywając trzy kolejne sety. W nich kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku i z tak wyraźnej wygranej najbardziej się cieszę.

Wspomniał pan o błędach. To one przesądziły, iż końcówkę pierwszej partii na swoją stronę przechylił PTPS?

Trzeba przyznać, ze dziewczyny z PTPS-u dość dobrze zagrywały, robiąc nam w tym elemencie sporo krzywdy. Przede wszystkim nie potrafiłyśmy odnaleźć swojego rytmu gry i w tym tak naprawdę należy upatrywać przyczyn porażki w pierwszej partii. Nasz serwis nie funkcjonował należycie, do tego grało się nam bardzo ciężko, gdyż pilanki nas rozszyfrowały. Do tego doszło kilka bloków i tak przeciwnik wygrał seta. W tym miejscu chciałem jeszcze raz podkreślić, że w momencie, kiedy przeszliśmy na drugą stronę boiska, byliśmy innym zespołem, grającym konsekwentnie swoją siatkówkę.

Można powiedzieć, że punktem zwrotnym tego meczu była połowa drugiej partii? Przy Żeromskiego było 14:13 dla BKS-u. Set zakończył się wynikiem 25:13.

Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu była dobra zagrywka, którą w tym spotkaniu zainaugurowała dopiero Ewelina Sieczka. Do tej pory (do stanu 14:13 w II secie – przyp. red.) pozostałe dziewczyny nie potrafiły znaleźć odpowiedniego rytmu w tym elemencie. Serwis w siatkówce jest bardzo ważny, gdyż ułatwia grę blokiem i w obronie. Dokładnie tak było od drugiego seta. W momencie, gdy zaczęła funkcjonować skuteczna zagrywka, łatwiej grało się w bloku i w obronie.

Skoro o bloku mowa. Pana zespół był bardzo skuteczny na siatce.

To prawda. Tak jak wspomniałem, blok bezpośrednio związany jest z zagrywką. Dzisiaj na swoje konto zapisaliśmy aż 20 punktów blokiem w czterech setach. To niezły wynik. Jako trener cieszę się, że dziewczyny na treningach wykonują ciężką pracę, która przynosi efekty i przekłada się bezpośrednio na wynik. Po pierwszej rundzie jesteśmy na pierwszym miejscu, a nikt z nas przed rozpoczęciem sezonu nie spodziewał się, że tak będzie. Jednak my się nie podniecamy. Gramy swoją siatkówkę, ciesząc się z wygranej każdej piłki i dokładnie analizując porażki.