Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Iwona Waligóra: To będzie krótka i szybka piłka

Iwona Waligóra: To będzie krótka i szybka piłka

fot. archiwum

- Trzeba przyznać, że zostałam rzucona na głęboką wodę - mówi Iwona Waligóra, wychowanka ekipy z Bielska-Białej, która przed kilkunastoma dniami zdecydowała się podpisać kontrakt z izraelskim Hapoel Ironi Kiryat Ata.

„Ekspansja siatkarska” coraz bardziej daje o sobie znać. Mamy już swoich przedstawicieli w lidze włoskiej, rosyjskiej, niemieckiej i austriackiej. Idąc dalej – w lidze chińskiej i w Azerbejdżanie. Ostatnio do długiej listy lig, w których występują polscy siatkarze i siatkarki, doszła liga izraelska. Wszystko za sprawą Iwony Waligóry, która kilkanaście dni temu zdecydowała się podpisać kontrakt z Hapoel Ironi Kiryat Ata. – Przyszła dobra oferta. W trakcie meczu Muszynianki z Lokomotiwem otrzymałem propozycję dla zawodniczki, a następnie sprawy potoczyły się już bardzo szybko – zdradza kulisy transferu menadżer zawodniczki, Piotr Jóźwiak. – Miałam kilka zagranicznych propozycji, wybrałam jednak intuicyjne akurat tę z Izraela – mówi natomiast sama zainteresowana.

Po długiej podróży Iwona przybyła na miejsce i przystąpiła do poznawania swojego nowego miejsca zamieszkania i zespołu, który będzie reprezentować w tym sezonie. – Dziewczyny przyjęły mnie z otwartymi ramionami, są pomocne, otwarte. W drużynie panuje pozytywna atmosfera – idealna do pracy zespołowej. Sztab szkoleniowy i prezesi klubu starają się jak mogą, żebym mogła czuć się tutaj jak najlepiej – przyznaje Iwona Waligóra. Jak widać po słowach siatkarki, aklimatyzacja przebiegła bardzo szybko – co potwierdziła również rywalizacja sportowa. Już po dwóch treningach wychowanka ekipy z Bielska-Białej miała okazje zadebiutować w swoim nowym zespole i co warto odnotować, w swoim pierwszym spotkaniu wystąpiła w wyjściowej szóstce. – Debiut po 2 treningach z nowym zespołem? Trzeba przyznać, że zostałam rzucona na głęboką wodę. W meczu wyszłam w pierwszej szóstce i zagrałam całe spotkanie. To jest gra zespołowa, więc na dotarcie się na boisku, nauczenie siebie nawzajem potrzeba czasu, ale z tym podejściem jakie ma trener i zespół to będzie krótka i szybka piłka – wyznaje polska przyjmująca.

Nie ulega wątpliwości, że izraelska siatkówka dla wielu kibiców w Polsce pozostaje wielką niewiadomą. – Ciężko jeszcze dokładnie powiedzieć, ale klub, w którym będzie występować Iwona, należy do czołówki i gra mniej więcej na poziomie połowy stawki polskiej ligi – tłumaczy cytowany już Piotr Jóźwiak.Menadżer zawodniczki nie ukrywa, że przed podpisaniem kontraktu spore obawy wiązali z sytuacją polityczną kraju: – Ogólnie rzecz biorąc, tego się obawialiśmy. Po przylocie miejscowi rozwiali wszystkie wątpliwości – tłumacząc, że jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Iwona to potwierdza, czuje się bezpieczna i nie odczuwa żadnego zagrożenia.

– Nie chciałabym się wypowiadać o sytuacji politycznej. Problem jest daleko ode mnie i w ogóle go nie odczuwam. Tutaj, gdzie jestem, jest spokój, cisza i rodzinna atmosfera – mówi siatkarka.

Po kilkunastu dniach spędzonych w Izraelu Iwona jest niezwykle zadowolona ze swojej decyzji i nie ukrywa, że nie żałuje transferu. – Tak, Izrael jest niewątpliwie pięknym krajem, już po kilku dniach spędzonych tutaj mogę stwierdzić, że świetnie się tutaj czuję. W sąsiedztwie mam kolegę z Polski – Sebastiana, który jest tutaj od dwóch sezonów i jest dla mnie kolejną pomocną dłonią.

Teraz priorytetem dla wychowanki ekipy z Bielska-Białej jest walka na ligowych parkietach i realizacja celów, które wyznaczył sobie jej klub na obecny sezon. – Wszystkie i wszyscy wiemy, po co i o co gramy. Mamy zdobyć puchar i mistrzostwo kraju – przyznaje Iwona Waligóra.

Poza życzeniami wielu sukcesów i realizacji celów dla zawodniczki nie pozostaje nam nic innego, jak obiecać Wam, nasi czytelnicy, że w miarę możliwości będziemy informować was o poczynaniach naszej reprezentantki na izraelskich parkietach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved