Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Silesianki rozbite pod murami Jasnej Góry

II liga K: Silesianki rozbite pod murami Jasnej Góry

O sobotniej wyprawie do Częstochowy siatkarki Rafała Kalinowskiego będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Silesia Volley II nie sprostała wiceliderowi grupy nr 2, przegrywając gładko w trzech setach z miejscowym SPS-em Politechniką Częstochowską.

Po dobrym meczu z MCKiS-em Jaworzno na Śląsku po cichu liczono, że silesiankom uda się z dobrej strony zaprezentować w sobotnim meczu w Częstochowie. W klubie nikt nie wymagał od młodych siatkarek chorzowsko-mysłowickiej drużyny punktów w spotkaniu z aspirującym do gry na zapleczu ekstraklasy SPS-em Politechniką Częstochowską. Już pierwsze piłki pojedynku pokazały, iż ambicję i wolę walki sprzed tygodnia udało się przenieść na mecz pod Jasną Górą. Przyjezdne co prawda ustępowały „inżynierkom” doświadczeniem, jednak w premierowej odsłonie meczu prowadziły równorzędną walkę punkt za punkt, ale tylko do stanu 7:7. Od tego momentu gra zespołu gości zupełnie się załamała, a na boisku niepodzielnie panowały podopieczne Jakuba Kuziorowskiego, błyskawicznie uzyskując najpierw dwu, a następnie dziesięciopunktową przewagę, pewnie wygrywając pierwszego seta 25:15.

Po zmianie stron było podobnie. Zacięta walka toczyła się do stanu 6:6, po czym częstochowianki odskoczyły na 9:6, powiększając z akcji na akcję przewagę. Zespół Rafała Kalinowskiego w końcówce partii odrobił co prawda trzy oczka, ale po blisko 40 minutach gry w hali Politechniki miejscowe prowadziły 2:0. W trzeciej partii obraz widowiska nie uległ zmianie. Stroną przeważającą była drużyna z Częstochowy, która prowadziła już 8:0. Silesia Volley pierwszy punkt zdobyła po błędzie Politechniki (1:8), która wygrała tę odsłonę meczu 25:9. – Zagraliśmy skandalicznie słabe zawody. W żaden sposób nie przeciwstawiliśmy się rywalom, począwszy od zagrywki, przez atak, blok, aż po obronę – powiedział rozgoryczony trener gości Rafał Kalinowski. – W tym meczu słabo grał cały zespół, a całą odpowiedzialność za to spotkanie biorę na siebie – dodał szkoleniowiec Silesii Volley.

SPS Politechnika Częstochowska – Silesia Volley II Sokół 3:0
(25:15, 25:19, 25:9)