Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Porażka lidera w Ostrołęce

I liga M: Porażka lidera w Ostrołęce

W meczu 9. kolejki I ligi siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:2. Ostrołęccy zawodnicy przegrywając 0:2, zdołali doprowadzić do tie-breaka i zachowując więcej "zimnej krwi", zdecydowanie wygrali decydującą partię 15:11.

Miłe złego początki – tak można określić pierwszego seta w wykonaniu gospodarzy. Zawodnicy Pekpolu Ostrołęka spotkanie rozpoczęli z animuszem, wychodząc na prowadzenie. Utrzymywało się ono do stanu 23:21. Wtedy goście włączyli drugi bieg, doprowadzili do remisu i na przewagi pokonali ekipę Andrzeja Dudźca. O drugim secie ostrołęccy zawodnicy z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Energa Pekpol nie miał w nim nic do powiedzenia przy znakomicie grających siatkarzach BBTS, a seria zagrywek Tomasza Kalembki przesądziła o tym, że bielszczan nie dało się już dogonić – Nie możemy spuszczać głów, walczymy! – krzyczał Andrzej Dudziec na swoich podopiecznych.

Kibice przecierali oczy ze zdumienia w secie trzecim. Ekipa z Ostrołęki wyszła na parkiet kompletnie odmieniona i nadawała ton grze. Gospodarze osiągnęli dużą przewagę, utrzymali ją do końca i chyba uwierzyli, że BBTS jest do pokonania. Ożywiła się także ostrołęcka publiczność, która w czwartym i piątym secie bardzo głośnym dopingiem poprowadziła graczy Energi Pekpolu. Przebieg czwartej partii był podobny jak w trzecim secie, lecz dodatkiem była emocjonująca końcówka, w której goście podjęli kolejne próby zgarnięcia pełnej puli. Nie udało się, ostrołęczanie byli za silni i wygrali seta 25:22.

W decydującej partii do stanu 6:6 trwała wymiana ciosów i walka punkt za punkt, ale później był to już teatr jednego aktora. Ostrołęccy siatkarze przy kapitalnej atmosferze i wsparciu swoich kibiców grali jak z nut, wygrywając tie-breaka 15:11 i cały mecz 3:2.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Energi Pekpolu w tym spotkaniu został wybrany Jan Król.

Energa Pekpol Ostrołęka – BBTS Bielsko-Biała 3:2
(26:28, 19:25, 25:19, 25:22, 15:11)