Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wysokie zwycięstwo Chemika w Ostrowcu Św.

I liga K: Wysokie zwycięstwo Chemika w Ostrowcu Św.

Chemik Police wygrał pewnie 3:0 w spotkaniu wyjazdowym z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i znów jest na 2. miejscu w tabeli. Policzanki po ostatnich niepowodzeniach w lidze powetowały sobie straty i potwierdziły swoje aspiracje awansu do ORLEN Ligi.

Przyjechaliśmy tutaj wygrać. Mimo ubiegłotygodniowej porażki, morale w naszym zespole jest bardzo dobre – powiedział przed meczem szkoleniowiec Chemika Police Mariusz Wiktorowicz. Słowa polickiego szkoleniowca znalazły pełne potwierdzenie w przebiegu meczu. Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia przyjezdnych 10:2, nie do zatrzymania w ataku były Izabela Kowalińska oraz Katarzyna Mróz. Gospodynie nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzoną drużynę gości i często nadziewały się na szczelny blok przyjezdnych. Po ataku Kingi Zielińskiej podopieczne trenera Wiktorowicza prowadziły różnicą dwunastu „oczek" (22:10) i ostatecznie wygrały tą odsłonę 25:14.

Podobnie wyglądał też przebieg rywalizacji w drugim secie, gdzie wyrównana gra toczyła się do stanu 6:6, po czym po raz kolejny dało znać o sobie większe doświadczenie gości, które zaprocentowało w tym spotkaniu. Raz za razem zawodniczki Chemika powiększały swoje prowadzenie (15:9, 18:11, 23:14) i niepodzielnie dominowały na boisku, gospodynie miały problemy z przyjęciem zagrywki, a zmiany w składzie KSZO oraz przerwy na żądanie nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Drugą odsłonę przyjezdne wygrały w stosunku 25:16. W trzecim i zarazem ostatnim secie spotkania było trochę więcej walki. Chemik ponownie uzyskał kilkupunktowe prowadzenie (7:2) i zaczął seryjnie tracić punkty. Przy stanie 10:8 dla Chemika gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu i objęły prowadzenie 14:10, lecz było to wszystko, na co było je stać w tym meczu. Drużyna z Polic dosyć szybko uporządkowała grę w swoich szeregach, odrobiła straty i uzyskała trzypunktowe prowadzenie 17:14. Podłamane takim obrotem sprawy gospodynie całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom i zeszły z boiska pokonane. W barwach Chemika zagrały pozyskane w tym tygodniu Agnieszka Rabka oraz Vesna Jovanović.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – Chemik Police 0:3
(14:25, 16:25, 17:25)

KSZO: Piekarczyk, Brojek, Buławczyk, Kosiorowska, Starzyk-Bonach, Ślęzak, Soja (libero) oraz Dydak, Świerszcz i Stefańska
Chemik: Jovanović, Muhlsteinova, Kowalińska, Mróz, Raczyńska, Mirek, Krzos (libero) oraz Soter, Zielińska i Rabka