Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > W przyszłorocznej Lidze Światowej dwie grupy śmierci

W przyszłorocznej Lidze Światowej dwie grupy śmierci

fot. archiwum

Przyszłoroczne rozgrywki „Światówki" zapowiadają się niezwykle emocjonująco. W trzech grupach zmierzą się jedne z najlepszych siatkarskich drużyn na świecie. Udział w rywalizacji wezmą oczywiście reprezentanci Polski, którzy triumfowali w poprzedniej edycji.

Podopieczni Andrei Anastasiego nie będą mieli ułatwionego zadania. Po zmianach, jakich dokonała światowa federacja siatkarska FIVB, czeka ich niezwykle wiele ciężkich pojedynków. Wszystko przez to, że w rundzie eliminacyjnej Ligi Światowej 2013 udział weźmie nie 16, a 18 zespołów, które zostały przydzielone do trzech grup – po sześć w każdej. Tym samym stworzyły się dwa rozstawienia, w których spotkają się niezwykle mocni przeciwnicy.

Reprezentanci Polski trafili do grupy wspólnie z Brazylijczykami, którzy w tych rozgrywkach triumfowali dziewięciokrotnie, a na ostatnich igrzyskach olimpijskich sięgnęli po srebrne krążki. Naprzeciw biało-czerwonych staną również Amerykanie, którzy mają na swoim koncie wygraną w „Światówce”, a w Londynie zajęli podobnie jak Polacy lokatę w przedziale 5-8, a z tej olimpijskiej grupy zespołów również Argentyńczycy będą mieli okazję zmierzyć się z zeszłorocznymi triumfatorami Ligi Światowej. Stawkę tych zespołów w grupie A uzupełnią ekipy Bułgarii (czwarty zespół w Londynie) i Francji. Dwa zespoły z olimpijskiego podium trafiły natomiast do grupy B, a dodatkowo zagrają w niej silne ekipy, które już nie raz udowodniły swoją wartość. Najłatwiejsza wydaje się być niepełna na tę chwilę grupa C, do której trafią jeszcze dwa zespoły wybrane przez władze FIVB.

Liga Światowa 2013:Grupa A: Polska, USA, Brazylia, Bułgaria, Francja, Argentyna
Grupa B: Włochy, Rosja, Kuba, Serbia, Niemcy, Iran
Grupa C: Finlandia, Kanada, Korea, Holandia + dwa zespoły

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved