Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Legionowie wciąż szukają. Rakić nie dla Siódemki Legionovii

W Legionowie wciąż szukają. Rakić nie dla Siódemki Legionovii

fot. Bogusław Krośkiewicz

Zapowiadana w Legionowie Tamara Rakić nie zagra jednak w zespole prowadzonym przez Wojciecha Lalka. Serbka, która na Mazowszu miała się pojawić w tym tygodniu, nie otrzymała zgody na rozwiązanie kontraktu w rosyjskiej Superlidze.

Działacze beniaminka ORLEN Ligi nie mają szczęścia w poszukiwaniu następczyni Anny Witczak, która przed startem rozgrywek ekstraklasy, z powodu kontuzji, rozwiązała z klubem kontrakt za porozumieniem stron. Na tydzień przed zamknięciem okienka transferowego Siódemce Legionovii z rąk wymknęła się Tamara Rakić. To kolejna siatkarka, która będąc w kręgu zainteresowania władz klubu nie zagra na Mazowszu. Wcześniej w zespole Wojciecha Lalka testowana była Tanija Sabkowa. Ofertę beniaminka przebili Turcy i Bułgarka ostatecznie podpisała umowę z Besiktasem Stambuł. Dwa tygodnie temu w Arenie Legionowo trenowała Iwona Waligóra, jednak w tym wypadku zawodniczka nie sprostała wymaganiom sztabu szkoleniowego.

Pod koniec listopada zaczęto interesować się Tamarą Rakić. Serbka po latach gry w rodzimej lidze, w tym sezonie przeniosła się do Jeniseja Krasnojarsk, zespołu który obecnie zamyka tabelę rosyjskiej Superligi. Siatkarka miała rozwiązać kontrakt i przenieść się do Polski. W Legionowie spodziewano się jej najpierw w czwartek wieczorem, potem w piątek, ostatecznie przed meczem pojawił się jej menadżer, informując, iż Rakić nie zagra w tym sezonie w ORLEN Lidze. – Do transferu nie dojdzie, gdyż klub z Krasnojarska wycofał się z wcześniejszych deklaracji – powiedział Marek Bąk.Pozostaje rozczarowanie, ale co w tym wypadku możemy zrobić? Szukamy dalej, a nie ukrywamy, że mamy kilka zawodniczek, które mogłyby wzmocnić nasz zespół – dodał wiceprezes Siódemki Legionovii.

W Legionowie muszą się spieszyć, gdyż czasu nie zostało za wiele. Za tydzień rusza runda rewanżowa, a okienko transferowe zamyka się 6 grudnia. Raczej mało prawdopodobne jest, że do Legionowa trafi Dusanka Karić, Serbka, którą interesowano się jeszcze zanim na biurku zarządu klubu znalazła się oferta Tamary Rakić. W tym wypadku transfer mógłby zostać zrealizowany dopiero w styczniu 2013 roku, a Karić najwcześniej zagrałaby w meczu z Pałacem Bydgoszcz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved