Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tijana Malesević: Nie uważam się za gwiazdę zespołu

Tijana Malesević: Nie uważam się za gwiazdę zespołu

fot. archiwum

- Prawda jest też taka, że kiedy tylko gramy dobrze, na swoim wysokim poziomie, to możemy wygrać z każdym - przyznała Tijana Malesević, która w tym sezonie już czterokrotnie została uznana za najlepszą zawodniczkę meczu.

Czujesz się gwiazdą PTPS-u Piła?

Tijana Malesević:Absolutnie nie uważam się za gwiazdę zespołu. Tworzymy naprawdę zgraną paczkę i staramy się uzupełniać zarówno na boisku, jak i poza nim. Wyznajemy bardzo prostą zasadę – jedna za wszystkie, wszystkie za jedną i w tym właśnie należy upatrywać naszą siłę.

Bardzo dyplomatyczna odpowiedź. Na 8 spotkań w aż 4 zdobyłaś nagrodę MVP. Skoro nie jesteś gwiazdą to kim?Zgadza się, to prawda, zdobyłam na 8 spotkań 4 statuetki MVP i z tym nie mogę specjalnie polemizować (śmiech). Jednak nie dokonałabym tego bez moich koleżanek. Któraś z nich musi przyjąć piłkę, inna ją rozegrać. Owszem, ja dostaję nagrodę MVP, ale dla mnie jest to wyróżnienie dla całego zespołu. A kim jest Tijana Malesevic? Osobą, która bardzo lubi grać w siatkówkę i dawać z siebie wszystko co najlepsze w każdym meczu.

Po twoim odpowiedziach widzę, że jesteś bardzo blisko z zespołem.

Dokładnie jest tak jak powiedziałeś. Mamy bardzo dobre relacje zarówno podczas treningów, spotkań, jak i poza halą sportową. Każda z nas ma jakieś własne przyzwyczajenie, inaczej organizuje sobie czas, ale mimo to znajdujemy okazję, aby spotkać się gdzieś na mieście, wyjść na zakupy itd.

Jakiś czas temu rozmawiałem z waszym trenerem i powiedział mi, że na treningach rozmawiacie po polsku, to prawda?

Tak, to prawda. Podczas treningów czy spotkań staramy się rozmawiać po polsku. Rozumiem już bardzo dużo słów w waszym języku, staram się coraz więcej mówić, chociaż czasami jestem dosyć nieśmiała w tej kwestii. Ale pochwalę się, że z niektórymi twoimi rodakami mogę się bez problemu porozumieć po polsku!

Przejdźmy do ORLEN Ligi. W czerwcu podczas WGP w Łodzi mówiłaś, że PTPS stać na zajęcie piątego miejsca w lidze. Teraz tracicie dwa oczka do wicelidera z Muszyny, czy zatem plany uległy zmianie?

Ciężko w tym momencie odpowiedzieć na twoje pytanie, wiele zespołów gra bardzo dobrze w tym sezonie i każdy może wygrać z każdym. My na przykład potrafiliśmy zdeklasować zespół z Muszyny, a przegrać np. z Budowlanymi Łódź 0:3. Prawda jest też taka, że kiedy tylko gramy dobrze, na swoim wysokim poziomie, to możemy wygrać z każdym. W kolejnych meczach dajemy z siebie wszystko co najlepsze i mam nadzieję, że jeszcze wiele razy w tym sezonie będziemy potrafiły uszczęśliwić naszych fanów. W sobotę zakończymy pierwszą rundę rozgrywek, mamy więc jeszcze wiele spotkań, by pokazać się z lepszej strony niż dotychczas.

Wspomniałaś mimochodem o sobocie. Właśnie tego dnia gracie u siebie z liderem z Bielska-Białej, to będzie dla was bardzo ważny mecz!

To będzie dla nas niezwykle ważny i prestiżowy mecz. Jednak my gramy u siebie, mając za sobą wsparcie fantastycznej publiki, która w najtrudniejszych momentach daje nam pozytywnego kopa. To na pewno będzie fantastyczny mecz, na który mogę już teraz wszystkich zaprosić. Bielsko ma naprawdę bardzo dobry zespół, ale my także nie składamy broni, a poza tym, jak już mówiłam, gramy u siebie.

* Z Tijaną Malesevic rozmawiał Piotr Bąk
* Więcej w serwisie www.siatkówka24.com

źródło: siatkowka24.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved