Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W Częstochowie tylko jeden set zacięty

PlusLiga: W Częstochowie tylko jeden set zacięty

Pojedynek Delecty i AZS-u miał być bardziej zaciętym spotkaniem, tymczasem goście pewnie triumfowali. Miejscowi jedynie w trzecim secie nawiązali walkę i zapisali go na swoim koncie. W pozostałych pewnie wygrywał zespół Piotra Makowskiego.

W przeciwieństwie do środowego meczu podopieczni Marka Kardoša rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 1:0. Siatkarze przyjezdni nie dawali jednak za wygraną i szybko doprowadzili do stanu 5:3, a punktowa zagrywka oraz skuteczne ataki Dawida Konarskiego sprawiły, że podczas pierwszej przerwy technicznej Delecta Bydgoszcz prowadziła już trzema punktami. Kolejne akcje przyniosły następne oczka dla zespołu gości. Częstochowianie słabo spisywali się w elemencie obrony oraz w przyjęciu, co przekładało się na skuteczność w ataku. Kolejne asy serwisowe podopiecznych Piotra Makowskiego pogrążały zespół gospodarzy (11:18). Zawodnicy znad Brdy zakończyli tę partię skutecznym atakiem Andrzeja Wrony (25:17).

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia AZS-u Częstochowa 2:0, ale gospodarze szybko roztrwonili tę przewagę. Skuteczne ataki Stephana Antigi oraz dobra praca w relacji blok-obrona sprawiły, że bydgoszczanie prowadzili 8:6. W szeregach akademików nadal szwankowało przyjęcie, a ataki były posyłane w aut. Największym problemem podopiecznych Marka Kardoša był jednak widoczny brak woli walki. To właśnie między innymi po to, by zmienić nastawienie swoich zawodników, trener częstochowian poprosił o czas przy stanie 7:13. Przerwa ta po części przyniosła zamierzony rezultat – gospodarze zaczęli grać skuteczniej w ataku i wykonywali trudniejsze do przyjęcia zagrywki. Mimo wszelkich starań akademicy nie zatrzymali jednak rozpędzonej Delecty Bydgoszcz, która zwyciężyła w tym secie 25:17.

Kolejną partię tego meczu od zapisania punktu na swoim koncie rozpoczął Michał Masny. Od początku tego seta gra toczyła się punkt za punkt (5:5) Podopieczni Piotra Makowskiego podejmowali duże ryzyko w polu serwisowym, przez co skutecznie utrudniali grę swoim przeciwnikom. Mimo to siatkarze spod Jasnej Góry nie pozwalali odskoczyć swoim przeciwnikom na więcej niż jeden punkt. Dopiero przed pierwszą przerwą techniczną siatkarze z Bydgoszczy wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Akademicy w miarę szybko poderwali się do walki i zdołali doprowadzić do remisu (12:12), a następnie wyjść na prowadzenie (16:14). Skuteczne ataki ze skrzydeł Grzegorza Boćka oraz Miłosza Hebdy dały AZS-owi trzy punkty przewagi nad ich przeciwnikami. W tym momencie o czas dla swojej drużyny poprosił Piotr Makowski. Przerwa w grze nie wytrąciła z rytmu biało-zielonych, którzy swoją postawą wyraźnie pobudzili publiczność zgromadzoną w nowej hali. Goście próbowali jeszcze ratować swoją sytuację skutecznie atakując, ale na nic zdały się ich starania. Partię tę atakując ze skrzydła zakończył Grzegorz Bociek.

Ostatni set tego spotkania od dobrej akcji rozpoczęli przyjezdni, którzy za chwilę prowadzili już 6:4, a następnie między innymi po zepsutej zagrywce Boćka 7:5. Akademicy nie spuszczali jednak głów i gonili swoich rywali, doprowadzając do remisu (7:7). Bydgoszczanie zaczęli ponownie wywierać presję na gospodarzach, którzy popełniali dużo błędów, szczególnie w elemencie zagrywki (17:11). Częstochowianie starali się nie odpuszczać i gonić swoich przeciwników. Dobrze w ataku spisywał się wcześniej wymieniany już Grzegorz Bociek, który zdobywał punkty również skutecznymi blokami, ale zespół Delecty Bydgoszcz postawił w końcu kropkę nad „i” wygrywając 26:24, a cały mecz 3:1.

AZS Częstochowa – Delecta Bydgoszcz 1:3
(17:25, 17:25, 25:22, 24:26)

AZS: Hunek (10 pkt), Lisinac (1), Kaczyński (9), Hebda (12), Bociek (25), Janusz (3), Piechocki (libero) oraz Marcyniak, Stelmach, (3), Szlubowski (2) i Bik
Delecta: Antiga (18 pkt.), Masny (5), Jurkiewicz (8), Konarski (24), Waliński (11), Wrona (6), Dębiec (libero) oraz Lipiński i Wieczorek