Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zacięty pojedynek w Lubinie na korzyść gospodarzy

I liga M: Zacięty pojedynek w Lubinie na korzyść gospodarzy

Pięciosetowe spotkanie obejrzeli w Lubinie kibice miejscowego Cuprum. Gospodarze, zapewniając wiele emocji, ostatecznie triumfowali w tie-breaku. Ślepsk Suwałki mimo porażki, ze zdobytym punktem awansował o jedno miejsce w tabeli I ligi.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od dobrej zagrywki, gdy punkt tym elementem zdobył Żuk, było 5:3. Suwalczanie szybko wyrównali stan seta, a także poziom gry, która przez długi czas opierała się na wymianach punkt za punkt, ale remis 9:9 był ostatnim w tej partii. Od tego momentu coraz lepiej zaczęli spisywać się przyjezdni, którzy wsparci błędami rywali odskoczyli po potrójnym bloku na 15:11, a następnie podwyższyli różnicę do 20:14. Wysoka nadwyżka rozprężyła trochę Ślepsk, który stracił kilka punktów z przewagi, ale zdołał jednak w ostatnich akcjach ponownie odskoczyć, dzięki kontrze Ratajczaka, i wygrać w partii premierowej do 21.

Mnożące się błędy gospodarzy otworzyły kolejną odsłonę i przez długi czas dzięki nim Ślepsk utrzymywał się na kilkupunktowym prowadzeniu. Dwa skuteczne uderzenia przyjezdnych podwyższyły dodatkowo nadwyżkę ekipy z Suwałk do sześciu oczek (13:7). Wtedy powoli, aczkolwiek skutecznie i konsekwentnie grę zaczęli poprawiać lubinianie, którzy doszli rywala już po przekroczeniu dwudziestego punktu (21:21). Odrobione duże straty zmotywowały siatkarzy Cuprum, którzy kontynuowali dobrą postawę w końcówce. Zaskoczeni takim obrotem sprawy przyjezdni stracili całą pewność siebie i zaczęli się mylić. Dodatkowo asa serwisowego posłał Michalski i to Cuprum Lubin miało pierwszą piłkę setową. Kilka wymian z kolei zakończyło ostatecznie partię na korzyść miejscowych.

Rozdrażnieni łatwą stratą przewagi i przegraną w secie suwalczanie zaczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 5:1. Żuk skuteczną kontrą zbliżył swój zespół na dwa oczka strat (4:6), ale rywale ponownie odskoczyli (9:5). Kilkupunktowa nadwyżka utrzymywała się do połowy tej części spotkania. Wtedy ponownie siatkarze Cuprum zbliżyli się na najmniejszą możliwą różnicę (15:16). Było to jednak wszystko, na co pozwolili przyjezdni. Błędy lubinian i skuteczna gra w polu i w kontrze Ślepska pozwoliły suwalskiej drużynie wygrać pewnie do 20.

Ekipa z Lubina postawiła wszystko na jedną kartę w czwartej odsłonie. Ryzyko podjęte w polu zagrywki opłacało się i wpłynęło pozytywnie na grę Cuprum. Kontrataki i dobra postawa na siatce miejscowych szybko znalazły odzwierciedlenie w wyniku – 9:3. Z każdą kolejną akcją nadwyżka lubińskiego zespołu rosła, a po asie serwisowym Dykasa wynosiła już 14:5. Choć w drużynie z Suwałk dwoił się i troił Skrzypkowski, nie był on wspierany przez resztę zespołu i jego dobra postawa nie wpłynęła znacznie na postawę jego zespołu, a w dodatku sposób na tego zawodnika znalazł miejscowy blok. Ostatni raz siedmiopunktowe prowadzenie obserwować można było przy stanie 18:11, wtedy bowiem do odrabiania strat wzięli się goście. Pomyłki Cuprum i dobre ataki suwalczan sprawiły, że w końcówce gospodarze prowadzili jedynie 21:17, ale zdołali zmobilizować się na ostatnie akcje i wygrali w tej partii do 23, a w ostatnich chwilach seta mocno postraszył ich zagrywką Jurkojć.

Cuprum dzięki dobrej postawie Dykasa rozpoczęło seta decydującego od trzech oczek przewagi, które zdołali utrzymać, a dodatkowo zespoły zmieniały się stronami boiska przy podwyższonym o jeden punkt prowadzeniu gospodarzy. Wszystko za sprawą skutecznego Kordysza. Drużyna Ślepska zupełnie straciła swój rytm gry, nie mogąc przeciwstawić się coraz lepiej radzącym sobie rywalom. Po asie serwisowym Górskiego w gości wstąpiły na chwilę nowe siły, jednak nadal przegrywali 7:12. Dodatkowo w kolejnych uderzeniach zespół Cuprum spokojnie dokończył cały pojedynek, wygrywając w tie-breaku 15:9.

Cuprum Lubin – Ślepsk Suwałki 3:2
(21:25, 26:24, 20:25, 25:23, 15:9)