Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Szybkie zwycięstwo Muszynianki

ORLEN Liga: Szybkie zwycięstwo Muszynianki

"Szybko, łatwo i przyjemnie" - tak najkrócej można podsumować wygraną muszynianek nad łodziankami. Aktualne wicemistrzynie kraju nie dały najmniejszych szans gospodyniom meczu, w trzeciej partii pokonując je różnicą dwunastu "oczek".

Chociaż siatkarki Muszynianki przyjechały do Łodzi w roli faworytek, to spotkanie rozpoczęły bardzo nerwowo. Po ataku grającej w specjalnej masce Aleksandry Kruk, łodzianki prowadziły już 2:0, ale przyjezdne szybko opanowały swoją grę, doprowadziły do wyrównania i wyszły na trzypunktowe prowadzenie, zmuszając trenera Macieja Kosmola do poproszenia o przerwę. Na pierwszą przerwę techniczną muszynianki schodziły prowadząc 8:5 po ataku z środka Eleonory Dziękiewicz. Uwagi szkoleniowca wyraźnie pomogły, bowiem po autowym ataku Aleksandry Jagieło i bloku Sylwii Pyci Budowlane wyszły na prowadzenie 10:9. Wówczas swoje zawodniczki do ławki rezerwowych przywołał trener Bogdan Serwiński. Zespoły poszły na wymianę ciosów – skutecznie na przemian atakowały Soraia Dos Santos i Sanja Popović, dzięki której goście doprowadzili do remisu. Po skutecznym bloku Anny Werblińskiej muszynianki na drugiej przerwie technicznej prowadziły już dwoma punktami. Po serii trudnych zagrywek Popović, przy stanie 19:15 dla zespołu z Muszyny, trener Maciej Kosmol poprosił o drugą przerwę. Wprowadził również na parkiet Martę Wójcik, ale nie odwróciło to losów seta. Valentina Serena zablokowała Aleksandrę Kruk i było już 23:17 dla muszynianek. Po chwili z przesuniętej piłki zaatakowała Agnieszka Bednarek-Kasza i było 1:0 dla gości.

Druga partia rozpoczęła się od efektownego bloku Dominiki Golec na Agnieszce Bednarek-Kaszy. Blok był mocnym punktem łodzianek w tej części meczu, świetnie spisywały się w ataku środkowe i to Budowlane prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Muszynianki rozpoczęły pościg i po asie serwisowym Eleonory Dziękiewicz ich strata zmalała już tylko do dwóch punktów. W miejsce, mającej problemy ze wzrokiem, Aleksandry Kruk pojawiła się Katarzyna Bryda. Przyjezdne upodobały sobie celowanie w nią zagrywką, co dawało raz lepsze, raz gorsze efekty. Łodzianki zatraciły wcześniejszą skuteczność i po kiwce Dziękiewicz przegrywały na drugiej przerwie technicznej jednym punktem. Gdy wydawało się, że gospodynie odzyskają prowadzenie, do głosu znów doszła atakująca wicemistrzyń Polski. Sanja Popović dwukrotnie skutecznie zaatakowała z drugiej linii, po chwili poprawiła Anna Werblińska i muszynianki prowadziły już 20:17. Na boisku pojawiła się w barwach przyjezdnych była zawodniczka Budowlanych, Helene Rousseaux i to ona była autorką 22. punktu dla swojego zespołu. Po dwóch skutecznych zbiciach Popović Muszynianki miały pierwszą piłkę setową przy stanie 24:19. Sytuację jeszcze na chwilę uratował atak Doroty Ściurki, ale po chwili Rousseaux zakończyła drugi set spotkania wynikiem 25:20 dla gości.

Trzecia partia rozpoczęła od błędów po obu stronach siatki. Pierwsze zapanowały nad swoją grą muszynianki, które po ataku Sanji Popović wyszły na prowadzenie 6:3. Przyjezdne świetnie grały blokiem, nie do zatrzymania w ataku były Popović i Helene Rousseaux, a łodzianki wydawały się bezradne wobec rosnącej przewagi wicemistrzyń Polski. Przy stanie 14:7 dla przeciwnika wreszcie o przerwę poprosił trener Maciej Kosmol. Gdy szesnasty punkt dla zespołu Bogdana Serwińskiego zdobyła Eleonora Dziękiewicz i muszynianki zeszły na drugą przerwę techniczną z ośmiopunktową przewagą, mało kto w łódzkiej Atlas Arenie wierzył już w odwrócenie losów spotkania. Przewaga gości rosła, Budowlane zdobywały punkty głównie po błędach rywalek, a ponieważ same popełniały ich więcej, przy czym siatkarki z Muszyny same też kończyły ataki, wkrótce było już 20:10 dla gości. Sytuację próbowały ratować jeszcze Marta Wójcik i Aleksandra Sikorska, ale było za późno. Po ataku Popović przy stanie 24:13 Muszynianka miała pierwszą piłkę meczową, którą od razu wykorzystała blokiem Anna Werblińska. Wicemistrzynie Polski odniosły więc łatwe zwycięstwo w Łodzi i zapisały na swoim koncie trzy punkty, a sporo powodów do zadowolenia miała Sanja Popović, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Budowlani Łódź – Muszynianka Muszyna 0:3
(18:25, 20:25, 13:25)

Budowlani: Thompson, Ściurka (6), Golec (6), Pycia (5), Kruk (3), Dos Santos (9), Durajczyk (libero) oraz Piątek (1), Bryda (1), Wójcik (1) i Sikorska (1)
Muszynianka: Werblińska (15), Dziękiewicz (10), Bednarek-Kasza (6), Popović (17), Jagieło (4), Serena (4), Maj (libero) oraz Rousseaux (9)