Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Alicja Malinowska zawodniczką AZS UEK Kraków

Alicja Malinowska zawodniczką AZS UEK Kraków

fot. archiwum

Po nieudanej przygodzie z Chemikiem Police Alicja Malinowska zmienia barwy klubowe. Być może już w najbliższym meczu w Aleksandrowie Łódzkim kibice będą mogli ją zobaczyć w barwach innego zespołu z czołówki I ligi, AZS UEK Kraków.

Bardzo się cieszymy, że Alicja dołączyła do nas. Wraz z trenerem Skrokiem staraliśmy się o jej pozyskanie już podczas letniego okienka transferowego. Bardzo liczymy na to, że dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu wniesie wiele do naszego zespołu – mówi prezes Elitesek AZS UEK Kraków, Bartosz Wanat.

Alicja Malinowska to absolwentka SMS PZPS Sosnowiec. Ma za sobą występy w Alpacie Gdynia, Gedanii Gdańsk, AZS AWF Poznań i Centrostalu Bydgoszcz. Po urlopie macierzyńskim wróciła do siatkówki i przez dwa lata reprezentowała barwy pierwszoligowego Piecobiogazu Murowana Goślina. Przed sezonem 2012/2013 związała się z Chemikiem Police, którego celem jest awans do ekstraklasy. Malinowska od początku razem z całym zespołem przygotowywała się do obecnego sezonu ligowego m.in. podczas dwutygodniowego obozu w Ustce. Następnie brała udział w turniejach towarzyskich w Szczecinie, Bobolicach i Koszalinie. Pod wodzą Mariusza Wiktorowicza wystąpiła również w kilku spotkaniach obecnie trwającego sezonu. – Kontrakt z zawodniczką został rozwiązany na mocy porozumienia stron. W imieniu całego klubu PSPS Chemik Police życzę zawodniczce sukcesów zarówno w dalszej karierze sportowej, jak i życiu prywatnym – mówi Joanna Żurowska, prezes polickiego klubu, cytowana na stronie Chemika.

Zawodniczka nie szukała długo nowego klubu. Szybko doszła do porozumienia z działaczami AZS UEK. – Jesteśmy na finiszu dopełniania wszystkich formalności związanych ze zgłoszeniem Alicji do rozgrywek. Najprawdopodobniej będzie miała szansę zadebiutować w naszych barwach już w Aleksandrowie Łódzkim. Koszulka meczowa z numerem 9 już na nią czeka – twierdzi rzecznik prasowy AZS UEK, Piotr Majewski. Z informacji Strefy Siatkówki wynika jednak, że zawodniczka nie została potwierdzona jeszcze do gry w Polskim Związku Piłki Siatkowej. – Od początku sezonu trwały bardziej lub mniej intensywne poszukiwania drugiej atakującej. Na początku miała to być zawodniczka na uzupełnienie składu, ale z upływem czasu okazało się, że potrzebujemy wzmocnienia. Oprócz tego trenowanie w jedenaście czy, jak czasami bywało, w dziesięć zawodniczek to też jest problem – twierdzi trener krakowianek, Jacek Skrok. Dzisiaj jest z nami Alicja Malinowska, zawodniczka, którą znam wiele lat i mam nadzieję, że tak jak zawsze, i tym razem mnie nie zawiedzie. Na ten moment ma pewne zaległości treningowe, ale myślę, że z upływem czasu będzie się prezentowała coraz lepiej, wywalczy sobie miejsce w pierwszej szóstce, a w decydującej części sezonu będzie mocnym punktem zespołu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved