Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agnieszka Rabka: Jestem pełna optymizmu

Agnieszka Rabka: Jestem pełna optymizmu

fot. archiwum

- Potrzebuję troszkę czasu, aby dojść do pełnej dyspozycji, ale uważam, że moja forma jest dobra. Nie narzekam również na czucie piłki, moja technika stoi na dobrym poziomie - twierdzi Agnieszka Rabka, nowa rozgrywająca Chemika Police.

Ostatnie pięć lat spędziłaś w drużynie z Muszyny, teraz trafiłaś do pierwszoligowego Chemika Police. Jakie aspiracje towarzyszą ci wraz z przyjściem do Polic?

Agnieszka Rabka:Takie jak całemu zespołowi. Przede wszystkim awans do ORLEN Ligi i pokazanie się z jak najlepszej strony w rozgrywkach Pucharu Polski. Moje cele i aspiracje są dokładnie takie same jak pozostałych dziewczyn.

Jesteś doświadczoną zawodniczką, która na parkietach spędziła już blisko 20 lat. Zarząd klubu liczy, że wniesiesz potrzebny spokój do tego zespołu i swoją grą wpłyniesz na wyniki tej drużyny.Nie należy wyciągać pochopnych wniosków zaledwie po kilku ligowych kolejkach. W zespole mamy zawodniczki, które na co dzień występowały na parkietach Ekstraklasy i potrzebują troszkę czasu, aby poznać swoje rywalki i przestawić się na pierwszoligowy system grania. Tutaj decydują zupełnie inne walory. Miałam okazję oglądać kilka meczów zaplecza Ekstraklasy zasiadając na trybunach w Krakowie i muszę przyznać, że stały one na dobrym poziomie sportowym.

Gdybyś miała pokusić się o ocenę formy, w jakiej aktualnie się znajdujesz, to…

Potrzebuję troszkę czasu, aby dojść do pełnej dyspozycji, aczkolwiek uważam, że moja forma jest dobra. Ostatnie dwa miesiące trenowałam pod okiem trenera Jerzego Uzarowicza. Nie narzekam również na czucie piłki, moja technika stoi na dobrym poziomie, więc jestem pełna optymizmu.

Co twoim zdaniem jest kluczowe, aby wygrywać na pierwszoligowych parkietach?

Wydaje mi się, że obrona jest tym kluczowym elementem. Na zapleczu ekstraklasy grają nieco niższe zawodniczki, które podbijają, wydawać by się mogło, czasami niemożliwe do podbicia piłki. Naszym atutem są wzrost i doświadczenie, które jeśli tylko przełożymy na naszą grę w trakcie spotkań ligowych, będzie procentować.

Wszystko wskazuje na to, że będziesz mogła zadebiutować już podczas wyjazdowego spotkania z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Czy pojawia się jakaś trema przed tym spotkaniem, czy dla trzykrotnej mistrzyni Polski nie stanowi to żadnego problemu?

Na dzień dzisiejszy żadne takie zjawisko u mnie nie występuje, aczkolwiek myślę, że kiedy nadejdzie ten dzień dzień, w którym będę miała okazję zagrać, to lekka trema może się pojawić. Uważam, że trema każdemu sportowcowi jest potrzebna, ponieważ pozwala zachować pełną koncentrację i mobilizację.

Rozmawiał Gracjan Broda – chemik-police.info

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved