Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Legionowie chcą sięgnąć po Serbkę

W Legionowie chcą sięgnąć po Serbkę

fot. Bogusław Krośkiewicz

Serbka przeciwko Serbce może zagrać w najbliższy piątek w Legionowie. W tym tygodniu Impel Wrocław zakontraktował Maję Ognjenović, teraz po podobne działa sięga beniaminek ORLEN Ligi, który poważnie zainteresowany jest sprowadzeniem Tamary Rakić.

Nie jest tajemnicą, ze Siódemka Legionovia od początku sezonu szuka wzmocnień na przyjęciu. Po kontuzji Anny Witczak, z którą klub rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, starano się szybko uzupełnić lukę. Jak się jednak okazało, zadanie to do łatwych nie należało. Jeszcze na początku października na Mazowszu testowano Bułgarkę Taniję Sabkową. Sztab szkoleniowy był zainteresowany zawodniczką, jednak ta wybrała ofertę Besiktasu Stambuł. Potrzebę dalszych poszukiwań uwidocznił niedzielny mecz z AZS-em Białystok. Dla beniaminka ORLEN Ligi miało to być pierwsze z dwóch spotkań za „sześć punktów”. Mecz zakończył się zwycięstwem Podlasianek 3:1, które w tabeli zrównały się punktami z zespołem Wojciecha Lalka. Spotkanie pokazało coś jeszcze… Że legionowianki mają problemy z przyjęciem, a z 30% skutecznością mecz trudno jest wygrać. To dodatkowo zmobilizowało działaczy Siódemki Legionovii. – Chyba znaleźliśmy rozwiązanie naszej bolączki – usłyszeliśmy w klubie. Jednak nikt nie chciał zdradzić nic więcej.

Okazuje się, że od kilku dni trwają rozmowy z menadżerem grającej na przyjęciu Serbki, Tamary Rakić, którą w Legionowie chcą zgłosić do meczowej dwunastki przeciwko Impelowi Wrocław. To zadanie może okazać się bardzo trudne, bowiem wczoraj siatkarka grała spotkanie pucharowe, a dodatkowo nie wiadomo, czy Jenisej Krasnojarsk, którego barw broni w tym sezonie, skłonny będzie rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron. Pewne jest, że Rakić klimat Syberii niezbyt odpowiada i zawodniczka bardzo chce zmienić środowisko. Dwudziestopięcioletnia Serbka jest wychowanką Crveny Zvezdy Belgrad, z którą w minionym sezonie występowała w Lidze Mistrzyń, znajdującą się w kręgu zainteresowania selekcjonera kadry. Gdyby transfer z Rosji do Polski doszedł do skutku, byłoby to drugie wzmocnienie beniaminka z Legionowa w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że przed tygodniem umowę z Siódemką Legionovią podpisała Magdalena Saad.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved