Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Maj: Musimy postawić wszystko na jedną kartę

Paulina Maj: Musimy postawić wszystko na jedną kartę

fot. archiwum

- Awans z grupy Ligi Mistrzyń wciąż jest realny i wszystko jest w naszych rękach - podkreśla libero, Paulina Maj. Zawodniczka opowiedziała Strefie Siatkówki o udziale w europejskich pucharach i dotychczasowych wynikach zespołu z Muszyny.

Dwukrotna porażka z Lokomotivem Baku stawia was w trudnej sytuacji przed dwiema ostatnimi kolejkami Ligi Mistrzyń. Gdzie pani upatruje przyczyny porażek w tych spotkaniach?

Paulina Maj:W pierwszym spotkaniu Lokomotiv Baku zagrał bardzo konsekwentnie. Zawodniczki tej drużyny zrealizowały w stu procentach cele założone przed meczem i dlatego wygrały. W drugim spotkaniu mogłyśmy spokojnie pokonać zespół z Azerbejdżanu. Można powiedzieć, że miałyśmy wszystko na wyciągnięcie ręki, ale popełniałyśmy zbyt dużo własnych błędów i to niestety była główna przyczyna naszej porażki.

Jest pani trochę zawiedziona po tych czterech kolejkach Ligi Mistrzyń?Myślę, że trochę tak. Chociaż z drugiej strony uważam, że mamy dość dobrych przeciwników w grupie, z których każdy chce awansować dalej i będzie walczył do końca. Zespół z Belgradu, uważany przez większość za najsłabszą drużynę, również pokazał, że potrafi powalczyć i też jest trudnym rywalem. Mamy dwa mecze przegrane 2:3, więc większej tragedii nie ma. Myślę, że musimy postawić wszystko na jedną kartę i wygrać dwa spotkania, które nam zostały.

Przed wami dwa arcytrudne zadania. Najpierw mecz na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad, a później u siebie z Dinamem Moskwa. Jak pani zdaniem mogą przebiegać te pojedynki i czy jesteście w stanie wygrać te dwa spotkania?

Pierwszy mecz na wyjeździe z Belgradem musimy wygrać za trzy punkty, więc na pewno pojedziemy tam z pełną determinacją. Jeśli chodzi o mecz z Moskwą, mamy więcej czasu na przygotowanie do tego pojedynku, gdyż ligowe spotkanie z AZS Białystok zostało przełożone na późniejszy termin. Ten mecz będzie naszą ostatnią szansą na wyjście z grupy, dlatego musimy go wygrać. Wszystko jest w naszych rękach, gramy u siebie i od nas będzie zależało jak ten pojedynek się potoczy.

Czujecie większą presję związaną z tymi dwoma pojedynkami?

Wydaje mi się, że do każdego meczu podchodzimy w ten sam sposób. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy gramy z najsłabszym zespołem ligowym, czy z najlepszym w Europie. Wiemy natomiast, że te mecze są dla nas istotne i musimy podejść do nich bardzo poważnie. Chciałabym, aby każda z nas po tych meczach miała poczucie, że zagrała na sto procent swoich możliwości i zrobiła wszystko, żeby odnieść zwycięstwo. Wierzę w to, że jeśli tak zagramy, mamy ogromne szanse wygrać z Crveną Zvezdą, a przede wszystkim z Dinamem.

Wróćmy na ligowe parkiety. Gładka wygrana 3:0 z Pałacem Bydgoszcz, chociaż ten pierwszy set meczu był dość nerwowy…

Ogólnie miałyśmy ten mecz pod kontrolą, chociaż w pierwszym secie pojawiło się trochę niepewności i nerwowych ruchów. Wydaje mi się, że media trochę zbytnio nakręcają wszystkich, że Muszynianka ma złą passę i koniecznie trzeba ją przerwać. Takie działania nie zawsze działają dobrze na zawodników i myślę, że to chyba niepotrzebne. Kolejne sety wygrałyśmy bez problemu i podkreślam, że nie ma tu mowy o jakimś przełamaniu zespołu, po prostu zagrałyśmy swoją siatkówkę i ważne, że mamy trzy punkty.

Mimo wszystko miałyście trochę słabszy okres w swojej grze, więc to zwycięstwo chyba jednak było dość ważne dla zespołu.

My staramy się wychodzić na takie mecze pewne siebie i zagrać swoją siatkówkę. Także nie było innej możliwości jak wygrana za trzy punkty.

Przed wami mecz z Budowlanymi Łódź. Jedziecie tam w roli zdecydowanego faworyta.

Łodzianki na pewno będą walczyły, gdyż ostatnio przytrafiły im się porażki, których raczej się nie spodziewały. Naszym zadaniem jest wygrać mecz za trzy punkty i będziemy starały się to zrealizować. To spotkanie jest też ważne z perspektywy ułożenia tabeli przed rozgrywkami Pucharu Polski, dlatego zwycięstwo w tym pojedynku jest dla nas bardzo ważne. Musimy podejść skoncentrowane do meczu i starać się nie popełniać wielu błędów własnych, a wtedy powinno być dobrze.

Patrząc na tegoroczne rozgrywki, można powiedzieć, że liga znacznie się wyrównała. Jakie są pani odczucia na ten temat?

Na pewno nastąpiła spora rotacja zawodniczek w wielu zespołach, co podniosło poziom poszczególnych drużyn. Poza tym pojawiły się transfery zagraniczne, dzięki którym polska liga podnosi swój poziom i widać progres z roku na rok. Mecze, które do tej pory się odbyły, pokazują, że nawet drużyna z czołówki tabeli może przegrać z potencjalnie słabszym rywalem. To jest fajne, bo nie ma w lidze drużyny, która odbiega znacząco od reszty zespołów, przez co każdy mecz może się różnie skończyć. Rozwój ligi jest ważny również w kontekście reprezentacji i chyba wszystko zmierza ku dobremu.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, z dwiema porażkami na koncie, plasuje się na drugiej pozycji. Jakie cele stawia sobie pani przed rundą rewanżową?

Przede wszystkim chciałabym ponownie wygrać z drużynami, które pokonałyśmy w rundzie zasadniczej i oczywiście zrewanżować się zespołom z Bielska-Białej i Piły. Dalej walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli, a najlepiej zająć pierwsze przed play-offami. Jest to o tyle ważne, że pozycja lidera daje zawsze możliwość rozegrania większej ilości spotkać w play-offach na własnym boisku. Poza tym, każdy wygrany mecz podbudowuje zespół, więc warto wygrywać ich jak najwięcej.

Nie brakuje pani nadmorskich widoków po kilku miesiącach spędzonych w Muszynie?

Powiem tak, uwielbiam zarówno morze, jak i góry. Tutaj są równie piękne widoki, także Muszyna pod tym względem na pewno nie ustępuje Sopotowi. W Sopocie przeżyłam bardzo piękne chwile, ale tamten okres uważam za zamknięty i skupiam się na tym, co jest teraz. Jest mi tutaj dobrze i to najważniejsze.

Rozmawiał: Krzysztof Stańczak

 

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved