Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wielkie emocje w II lidze mężczyzn

Wielkie emocje w II lidze mężczyzn

W 1. i 4. grupie mogliśmy oglądać pojedynki liderów z wiceliderami, Olimpia Sulęcin wygrała 3:1 z Krispolem Września, a Avia Świdnik 3:2 z AGH Kraków. W 3. grupie mamy podział tabeli na górną i dolną piątkę. W 2. zespoły z czołówki musiały rozegrać aż 5 setów.

Pechowa kolejka dla gospodarzy spotkań

Siódma kolejka rozgrywek w 1 grupie II ligi należała do drużyn występujących na wyjeździe. Ekipa ze Świnoujścia w sobotę musiała uznać wyższość drużyny Sobieski Żagań, przegrywając 0:3. Tym samym zespół ze Świnoujścia w dalszym ciągu pozostaje bez punktów, z dorobkiem tylko jednego wygranego seta. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie lidera z Wrześni z wiceliderem z Sulęcina – górą była ekipa Olimpii. Pojedynek rozpoczął się od wygranej ekipy trenera Krzysztofa Wójcika – ku niezadowoleniu miejscowej publiczności siatkarze z Wrześni nie poszli za ciosem. Kolejne trzy partie należały do przyjezdnych, którzy tym samym wywalczyli trzy punkty do ligowej tabeli. – Do połowy pierwszego seta walczyliśmy punkt za punkt. Ale przytrafiły nam się proste błędy. Przeciwnik odjechał nam na kilka punktów i wygrał dość zdecydowanie tę część meczu. Później kontrolowaliśmy już spotkanie, bo wystrzegaliśmy się błędów, a nasza gra w każdym elemencie wyglądała bardzo fajnie – powiedział Łukasz Chajec, pierwszy szkoleniowiec Olimpii. Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze z Zielonej Góry, którzy pokonali Orła Międzyrzecz. Patrząc na wynik można odnieść wrażenie, że spotkanie było bardzo jednostronnym widowiskiem – jednak nic bardziej mylnego, siatkarze Orła Międzyrzec z całych sił starali się nawiązać wyrównaną walkę. Okazało się, że same chęci to za mało, by myśleć o zwycięstwie. W tej kolejce pauzował GTPS Gorzów Wielkopolski.

Sporo emocji przyniosły spotkania siódmej kolejki grupy 2 II ligi mężczyzn – w trzech z sześciu spotkań o końcowym zwycięstwie decydował piąty set. Warto odnotować, iż pięciosetowe pojedynki stoczyły zespoły ze ścisłej czołówki rozgrywek, to znaczy ekipy – TKS Nascon Tychy, KS Milicz, Juvenia Głuchołazy. Podopieczni Grzegorza Słabego, dzięki wygranej 3:2 w wyjazdowym spotkaniu z Czarnymi Rząśnia, pozostają jedyną niepokonaną ekipą grupy 2 II ligi mężczyzn. Wciąż nie udało się przełamać podopiecznych Ireneusza Kłosa – Gwardia Wrocław zanotowała trzecią porażkę z rzędu, co zaowocowało spadkiem na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Sporo emocji przyniósł pojedynek Rafako Racibórz z Juvenią Głuchołazy. Po niezwykle zaciętym pojedynku zwycięstwo odnieśli ci drudzy, wygrywając 3:2. 5 setów obejrzeli kibice w Bielawie, gdzie miejscowa Bielawianka uległa KS Milicz. Różnica, jaka dzieli oba zespoły w ligowej tabeli, na parkiecie była niezauważalna. – Bielawianka grała bardziej techniczną siatkówkę, z mniejszą ilością błędów, tak powinno się właśnie grać. My robiliśmy tych błędów zdecydowanie za dużo i musimy nad tym popracować, bo to jest już kolejny mecz, w którym zepsutymi zagrywkami i innymi błędami mogliśmy doprowadzić do katastrofy – przyznał Jarosław Lech, atakujący KS Milicz. Zwycięstwa 3:0 zanotowały zespoły Victorii Wałbrzych i AZS-u Politechniki Opolskiej.

Zwycięstwa faworytów. Góra coraz bardziej się oddala…

W grupie III zwycięstwa odnosili faworyci. Żyrardowianka Żyrardów potrzebowała jedynie trzech setów, by pokonać Zawkrze Mława. W pozostałych spotkaniach zwycięzcy potrzebowali czterech partii, aby zakończyć pojedynki. LKS Caro Rzeczyca pokonał przed własną publicznością Centrum Augustów, dzięki czemu awansował na fotel lidera. W ekipie Jarosława Sobczyńskiego „czują” jednak na plecach oddech rywali – zajmujące odpowiednio drugie i trzecie miejsce ekipy z Łodzi i Międzyrzeca Podlaskiego mają tyle samo punktów co ekipa z Rzeczycy, a jedyne, co sytuuje je niżej w ligowej tabeli, to stosunek setów. W analizowanej grupie coraz bardziej uwidacznia się podział na pierwszą piątkę, która będzie walczyć o najwyższe cele i zespoły, którym przynajmniej na chwilę obecną pozostaje walka o utrzymanie. Piąty zespół obecnie do lidera traci dwa punkty, natomiast nad szóstą drużyną ma aż osiem punktów przewagi.

Sporo emocji dostarczyła ostatnia kolejka w grupie czwartej II ligi mężczyzn. Za hit kolejki śmiało można uznać pojedynek lidera z wiceliderem, czyli spotkanie Avia Świdnik – AGH AZS Kraków. Zgodnie z przewidywaniami mecz dostarczył sporo emocji – Avia wygrała 3:2, trzy sety kończyły się grą na przewagi, a w samym tie-breaku świdniczanie zwyciężyli jedynie dwoma punktami. Dużą dawkę siatkówki dostarczyło także spotkanie w Spale, gdzie miejscowy SMS po pięciosetowym boju pokonał STS Skarżysko-Kamienna. Wynik ten można uznać za pewną niespodziankę. Kolejną porażkę zanotowali natomiast zawodnicy Cukrownika Lublin, którzy w trzech setach ulegli w Krakowie miejscowej Wandzie, która przełamała serię porażek. W pojedynku drużyn sąsiadujących w tabeli, czyli w meczu, w którym naprzeciwko siatki stanęły ekipy Błękitni Ropczyce i MOSiR Bochnia, kibice mogli podziwiać aż pięć setów. Bardzo ważne dwa punkty zapisali na swoim koncie siatkarze z Bochni.