Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stefan Hubner spróbuje swoich sił w siatkówce plażowej

Stefan Hubner spróbuje swoich sił w siatkówce plażowej

fot. archiwum

Stefan Hubner, były reprezentant Niemiec, a obecnie członek sztabu szkoleniowego kadry narodowej swojego kraju rozpoczyna nowy projekt. W ostatnim czasie dołączył do sztabu szkoleniowego plażowych mistrzów olimpijskich, pary Brink/Reckermann.

Jak to się stało, że znalazłeś się w sztabie trenerskim pary Brink/Reckermann?

Stefan Hubner: – Julius Brink zgłosił się do mnie i przyznał, że chciałby, bym z nimi współpracował. Pierwsze rozmowy miały miejsce po zakończeniu pracy z Jurgenem Wagnerem.

W sztabie są jeszcze wciąż Markus Dieckmann i Hans Voigt. Czy podział pracy został już przeprowadzony? Wiadomo kto za co jest odpowiedzialny?Oczywiście, współpracę mamy z grubsza już omówioną, ale szczegóły wyjaśnione zostaną wciągu kilku najbliższych tygodni.

Czy to, że byłeś jednym z najlepiej blokujących na świecie, pomoże we współpracy z Reckermannem, który jest najlepszym blokującym na piasku?

Już nie mogę doczekać się wspólnych interesujących dyskusji na ten temat właśnie i mam nadzieję, że wspólnymi siłami wpadniemy na jakieś fajne pomysły.

Nie masz dużego doświadczenia w plażówce, będzie to problem czy może korzyść w postaci świeżości, nowych pomysłów i bodźców?

Niektóry obszary tej dyscypliny będą dla mnie zupełnie nowymi terytoriami, ale w końcu pozostajemy w siatkówce. Chodzi o analizę techniki i zakresu ruchów, by poprawiać je oraz o dostosowywanie do treningu taktycznego, fizycznego i psychologicznego. Już nie mogę doczekać się pracy z takimi ludźmi jak Hans Voigt, Markus Dieckmann i Lothar Linz.

Co było bodźcem do podjęcia się przez ciebie tego zadania?

Jestem dopiero na początku mojej kariery trenerskiej i nadal szukam tego „wejścia” w tematykę siatkówki. Uważam, że należy poszerzać swoje horyzonty i jest to bardzo ważne. Ekipa Brink/Reckermann jest jedną z najbardziej profesjonalnych instytucji w Niemczech. Bycie jej częścią jest wielkim wyzwaniem.

Co dla halowej narodowej oznacza twoje wkroczenie w plażówkę? Po tej stronie zespół ma za sobą udany sezon z trenerem Heynenem…

Trener Vital Heynen był od razu o wszystkim poinformowany i nadal chętnie chce wspólnie pracować. Jak by miało to wyglądać w przyszłym roku, nie wiem, gdyż federacja niemiecka nie wypełniła zeszłorocznych założeń wobec nas, a w dodatku nie mam złożonej żadnej oferty na kolejny sezon reprezentacyjny. Nasza współpraca z trenerem Heynenem w razie czego nie będzie ograniczona. Wszystko opiera się na dobrej organizacji i jasnych ustaleniach.

Obecnie jesteś ze swoją żoną w Baku. Kiedy wracasz do Kolonii zacząć swoją pracę trenerską?

Przyjadę do Kolonii na początku grudnia, wtedy rozpocznę szkolenie na piasku. Obecnie moje życie niewiele się zmieniło. W grudniu natomiast będę jeździł między Kolonią a Baku. Dla mnie to lepiej, że będę częściej i regularnie w Niemczech. Dzięki temu będę mógł też obejrzeć kilka meczów Bundesligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved