Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki Budowlanych Toruń grają tylko na własnym parkiecie

Siatkarki Budowlanych Toruń grają tylko na własnym parkiecie

fot. archiwum

- U siebie jesteśmy w stanie odrobić stratę ośmiu czy nawet dziesięciu punktów, a na wyjeździe nie potrafimy utrzymać trzypunktowej przewagi. Coś tutaj jest nie tak - mówi zdenerwowany trener ekipy z Torunia - Mariusz Soja.

– Nie zasługiwaliśmy nawet na tego jednego seta w Krakowie. Byliśmy słabsi w każdym elemencie siatkarskiej gry – nie krył zdenerwowania trener Mariusz Soja. Jego zespół przegrał 1:3 z Wisłą Kraków. Szkoleniowiec twierdzi, że w meczach wyjazdowych toruńskim zawodniczkom brak zaangażowania. – W niektórych wypadkach możemy nawet zacząć mówić o lekceważeniu obowiązków. Nie wygramy żadnego meczu, jeśli będziemy tylko stać i przyglądać się, co zrobi przeciwnik.

Budowlane w tym sezonie potrafiły zwyciężyć tylko jeden mecz wyjazdowy, kiedy to w pięciu setach pokonały Silesię Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów. – U siebie jesteśmy w stanie odrobić stratę ośmiu czy nawet dziesięciu punktów, a na wyjeździe nie potrafimy utrzymać trzypunktowej przewagi. Coś tutaj jest nie tak – twierdzi trener Soja. – Zastanawiające jest też to, że na własnym parkiecie wygrywamy z tuzami tej ligi, a na wyjeździe przegrywamy z teoretycznie słabszymi zespołami od nas. Tutaj nie chodzi o aspekt sportowy. To nie jest także utrata formy, bo o takiej sytuacji moglibyśmy mówić dopiero wówczas, gdy przegrywa się kilka meczów z rzędu. Wiem na pewno, że trzeba będzie wyciągnąć z tej sytuacji odpowiednie wnioski. Bo dalej tak być nie może.

Zespół z Torunia na każdy pojedynek wyjazdowy udaje się dzień wcześniej, zapewniając tym samym odnowy biologiczne, noclegi czy treningi na hali przeciwnika swoim zawodniczkom. – Zastanawiamy się, czy jest sens wyjeżdżać dzień wcześniej na mecze wyjazdowe. Równie dobrze możemy jeździć w dniu rozgrywania meczu i zaoszczędzić cenne dla nas pieniądze. Efekt będzie przecież taki sam. Możemy tak samo przegrać 0:3 albo 1:3 – dodał Soja.Okazję do kolejnego wyjazdowego testu zawodniczki Budowlanych Toruń będą miały już 8 grudnia, kiedy to zmierzą się z zespołem Murowanej Gośliny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved