Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bez niespodzianki w Kielcach, trzy punkty ZAKSY

PlusLiga: Bez niespodzianki w Kielcach, trzy punkty ZAKSY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów wygrała 3:0 z Effectorem Kielce. Trzy punkty wywiezione z rejonu świętokrzyskiego sprawiły, że podopieczni Daniela Castellaniego pierwszą rundę zakończyli na fotelu lidera PlusLigi.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy po autowym ataku Armando Dangera odskoczyli od miejscowych na dwa oczka (4:2), ale gdy atak skończył Nikołaj Penczew, gospodarze wyrównali (4:4). ZAKSA rozstrzygnęła na swoją korzyść trzy kolejne akcje (7:4), ale kielczanie potrzebowali tylko chwili, by doprowadzić do remisu. Najpierw dwa oczka z rzędu zdobył ze środka Miłosz Zniszczoł (6:7), a remis Effectorowi dał Grzegorz Kokociński, który zatrzymał Antonina Rouziera (8:8). Rozkręcający się z minuty na minutę gospodarze wysunęli się na prowadzenie, gdy asa serwisowego posłał Danger (10:9), lecz chwilę później popełnił on kolejny błąd w ataku i minimalną przewagę osiągnęli przyjezdni (11:10). Przez dłuższą chwilę toczyła się walka punkt za punkt, którą przerwała ZAKSA. Jurij Gladyr i Serhij Kapelus dwukrotnie zablokowali Nikołaja Penczewa, powiększając prowadzenie do trzech oczek (16:13), a Marcin Możdżonek udaną kontrą powiększył przewagę do czterech punktów (20:16). ZAKSA nie pozwoliła podopiecznym Dariusza Daszkiewicza na zmniejszenie strat i wygrała pierwszą partię 25:20, a seta skuteczną zagrywką zakończył Serhij Kapelus.

Początek drugiej partii należał do drużyny z Kędzierzyna. Miejscowi mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki Rouziera, a ataki Francuza Jurija Gladyra oraz Michała Ruciaka pozwoliły gościom błyskawicznie wypracować wyraźną, pięciopunktową przewagę (7:2). Chwilę później prowadzenie przyjezdnych minimalnie wzrosło (10:4), ale kolejne trzy akcje na swoją korzyść rozstrzygnął Effector i różnica między zespołami stopniała do trzech oczek (7:10). Nieudany atak Nikołaja Penczewa sprawił jednak, że przewaga ZAKSY znów wynosiła pięć punktów (12:7), a po skutecznym zbiciu Kapelusa wzrosła do sześciu oczek (15:9). Podobnie jak w pierwszej, tak i w drugiej partii kędzierzynianie nie mieli problemów z utrzymaniem prowadzenia do końca seta. Dobra dyspozycja w ataku trio Ruciak – Gladyr – Rouzier oraz nie najlepsza gra gospodarzy sprawiła, że goście wygrali drugą partię różnicą aż ośmiu punktów (25:17). Ostatnia akcja należała do Dominika Witczaka, który powtórzył wyczyn Serhija Kapelusa z pierwszego seta i drugą odsłonę meczu również zakończył asem serwisowym.

Początek trzeciej partii, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, należał do podopiecznych Dariusza Daszkiewicza. Świetnie atakował Armando Danger, gospodarze popisali się dwoma udanymi blokami, błąd dołożył Antonin Rouzier i Effector odskoczył od rywali na cztery oczka (10:6). ZAKSA ruszyła do odrabiania strat. Najpierw zbliżyła się do gospodarzy na dwa punkty (9:11), by po autowym ataku Nikołaja Penczewa tracić zaledwie jedno oczko (12:13). Kolejny błąd Bułgara sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (14:14). Od tego momentu aż do stanu (18:18) toczyła się gra punkt za punkt. Błąd kielczan, udana akcja Gladyra oraz punktowy serwis Kapelusa pozwoliły kędzierzynianom osiągnąć trzy oczka przewagi (21:18). Miejscowi robili wszystko, by doprowadzić do remisu i dzięki skuteczności Dangera i Penczewa Effectorowi udało się wyrównać (22:22). Końcówka należała jednak do drużyny Daniela Castellaniego. Świetne ataki Antonina Rouziera dały przyjezdnym wygraną w trzecim secie (25:23) i zwycięstwo w całym spotkaniu 3:0.

MVP: Jurij Gladyr

Effector Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(20:25, 17:25, 23:25)

Effector Kielce: Zniszczoł (4 pkt.), Staszewski (4), Kokociński (4), Pająk (1), Danger (18), Penczew (9), Sufa (libero) oraz Józefacki, Kozłowski, Milczarek (3) i Warda
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kapelus (11 pkt.), Rouzier (16), Pilarz, Gladyr (10), Ruciak (10), Możdżonek (4), Koziura (libero) oraz Witczak (1), Zapłacki i Polański