Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Druga runda pokaże nasze prawdziwe oblicze

Paweł Szabelski: Druga runda pokaże nasze prawdziwe oblicze

fot. archiwum

- Porażka w Siedlcach nie przynosi nam chwały. W następnej kolejce chcemy pokazać przed własną publicznością, że walczymy o zwycięstwo w każdym meczu - mówi szkoleniowiec Cuprum Mundo Lubin, Paweł Szabelski.

Zwycięstwo w Pucharze Polski i porażka w meczu ligowym – zakładał pan chyba inny scenariusz?

Paweł Szabelski: Zawsze gramy o zwycięstwo, nieważne czy to jest mecz ligowy, pucharowy, czy gra treningowa w piłkę nożną, także porażka w Siedlcach nie przynosi nam zadowolenia i chwały. W następnej kolejce chcemy pokazać przed własną publicznością, że walczymy o zwycięstwo w każdym meczu.

Siatkarze Jadaru rozegrali znakomite spotkanie czy też wy zagraliście słabiej?Oglądałem sześć spotkań zespołu z Siedlec z obecnego sezonu i muszę przyznać, że z nami zagrali bardzo dobrze. Mimo że pokonaliśmy ich w elemencie bloku, popełniliśmy mniej błędów własnych i mieliśmy lepszy procent przyjęcia, to przegraliśmy spotkanie. Przewyższali nas w kończącym ataku po przyjęciu, grą w obronie i skuteczniejszą kontrą. To zdecydowało, że zeszliśmy z parkietu pokonani. Sam mecz stał na solidnym poziomie i mógł się podobać kibicom.

Nie mógł pan skorzystać z usług Bartka Buniaka, to duże osłabienie dla zespołu?

– Bartek to bardzo ważne ogniwo naszego zespołu, potrafi dobrze blokować i ma niekonwencjonalny atak. Swoją charyzmą wprowadza dużo pozytywnych emocji na boisku. Natomiast w meczu z Jadarem nasi środkowi wypadli bardzo pozytywnie.

Kiedy lubinianie ustabilizują formę i będą grali na miarę oczekiwań, tak jak chociażby w meczu z Bielskiem?

Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mówić o stabilnej i co za tym pójdzie – wysokiej formie naszej drużyny. Realnie patrząc – druga runda pokaże nasze prawdziwe oblicze, do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość i zdobywać jak najwięcej punktów.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved