Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > P. Tomkiewicz: Pod siatką zaiskrzyło i padło kilka męskich słów

P. Tomkiewicz: Pod siatką zaiskrzyło i padło kilka męskich słów

fot. archiwum

Siatkarze drugoligowej Żyrardowianki Żyrardów w ostatniej kolejce pokonali ekipę Zawkrze Mława i powoli pną się w górę tabeli grupy 3. - Wynik meczu jest sprawą otwartą - mówi przed pojedynkiem z AKS UŁ Łódź Przemysław Tomkiewicz.

Po serii pięciu porażek Żyrardowianka wygrała dwa mecze z rzędu i traci tylko dwa punkty do niezagrożonego grą w play-outach szóstego miejsca.

Przemysław Tomkiewicz: Nie da się ukryć, że początek rozgrywek w naszym wykonaniu był bardzo słaby, na co złożyła się cała masa czynników. Do ligi przystąpiliśmy praktycznie z marszu, bez okresu przygotowawczego, po odbyciu kilku wspólnych treningów i w przemeblowanym składzie. W dodatku nie omija nas pech związany z kontuzjami, wystarczy przypomnieć, że z tego powodu pauzowali już w tym sezonie: Tomek Łuczka, Dorian Poinc, Marcin Jackowicz, Paweł Sutyniec, który wraca do nas w tym tygodniu. Wciąż leczy się Leszek Jadacki, a na ostatnim meczu kostkę skręcił Łukasz Grobelny. Mimo to postanowiliśmy zacisnąć zęby, odbyliśmy we wspólnym gronie kilka męskich rozmów razem z trenerem i myślę, że efekty tego powoli zaczynają pojawiać się na boisku.

W ostatniej kolejce pokonaliście 3:0 Zawkrze Mława w setach do 18, 23 i 22. Czy spotkanie rzeczywiście było tak wyrównane, zwłaszcza w dwóch ostatnich partiach, jak sugeruje to wynik?Jak mówi przysłowie – gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala. W dwóch pierwszych setach od początku do końca kontrolowaliśmy sytuację i nie pozwalaliśmy zawodnikom z Mławy zbliżyć się na więcej niż dwa punkty. W trzeciej partii w nasze szeregi wkradło się nieco więcej błędów, uciekła też trochę koncentracja, ale w decydującym momencie postawiliśmy kropkę nad i. Przed sezonem spodziewaliśmy się, że Mława będzie najsłabszym zespołem w naszej grupie. W zeszłym sezonie spadli z ligi, ale skorzystali z wycofania się Wilgi Garwolin i wskoczyli na ich miejsce. Skład zbierali naprędce i według mnie odstają poziomem od pozostałych drużyn. Mimo to, jak każdego innego przeciwnika, nie wolno ich lekceważyć, gdyż wówczas łatwo o potknięcie.

Skąd więc tyle straconych punktów z waszej strony?

Sporo z nich oddawaliśmy sami, psując zagrywki i popełniając inne proste błędy. Zdarzały nam się one zdecydowanie zbyt często.

Co w takim razie było według ciebie kluczem do zwycięstwa nad drużyną Zawkrze?

Zdecydowanie poprawiliśmy skuteczność w ataku, jak również grę w obronie. Bardzo dobry występ zaliczył nasz przyjmujący Michał Karpiński.

Portal naszamlawa.pl napisał o skandalicznym zachowaniu jednego z żyrardowian, który w trzecim secie uderzył rozgrywającego gości, Michała Pietrewicza. Jak wyglądała ta sytuacja z waszej perspektywy?

– Wydaje mi się, że nie ma sensu komentować tego, co napisano na tym portalu. Ciekaw jestem, czy autor tego artykułu w ogóle był na meczu i widział całe zajście. Po jednej z akcji zawodnik mławian, który wcześniej przeszedł linię środkową i wpadł pod siatką na Łukasza Grobelnego, czym spowodował, że nasz atakujący skręcił kostkę, po raz kolejny wylądował niebezpiecznie blisko linii, a w tym samym momencie przewrócił się Michał Karpiński. Pod siatką trochę zaiskrzyło i padło kilka męskich słów, jak to zazwyczaj ma miejsce w takich sytuacjach, jednak nikt nikogo nie uderzył. Co najśmieszniejsze, rzekomo „uderzony” Michał Pietrewicz jest naszym dobrym kolegą i jeszcze dwa lata temu reprezentował barwy Żyrardowianki w III lidze.

Po serii dwóch zwycięstw czeka was pojedynek z wiceliderem tabeli, AKS UŁ Łódź. Czego się można po was spodziewać?

Dwa kolejne zwycięstwa dodały nam sporo pewności siebie, której brakowało nam na początku sezonu, jednak przed każdym meczem podchodzimy do przeciwnika z szacunkiem i tak samo będzie w Łodzi. Mogę obiecać, że na boisku będziemy walczyć i zostawimy całe swoje serca i dlatego uważam, że wynik meczu jest sprawą otwartą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved