Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikola Kovacević: Musimy skupić się przede wszystkim na naszej grze

Nikola Kovacević: Musimy skupić się przede wszystkim na naszej grze

fot. Cezary Makarewicz

Rzeszowianie powoli wracają do swojej dyspozycji. W ostatniej kolejce dali porządną lekcję siatkówki stołecznemu AZS-owi, grając wyśmienicie w każdym elemencie. - Lepiej zgrywamy się z całym zespołem - przyznaje Nikola Kovacević.

Takie pewne zwycięstwo 3:0 było wam bardzo potrzebne.

Nikola Kovacević:Zdecydowanie tak. W spotkaniu przeciwko Politechnice zagraliśmy bardzo skutecznie, świetnie serwowaliśmy, czym sprawialiśmy problemy naszym rywalom. Przycisnęliśmy ich mocnym serwisem, a w konsekwencji oni nie byli w stanie się nam przeciwstawić i wyprowadzić skutecznej gry. Zawodnicy z Warszawy nie mogli znaleźć żadnego sposobu na naszą dobrą grę. Wszystkie spotkania z zespołami z niższych miejsc w tabeli powinny się dla nas kończyć właśnie takim wynikiem. Tak naprawdę liczą się dla nas przede wszystkim zdobyte trzy punkty, a nie sam wynik 3:0 czy 3:1.

W takim razie sądzisz, że okres gorszej formy jest już za wami?Taka jest siatkówka, czasem się wygrywa, a czasem przegrywa, nawet z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Teraz jednak widać, że na treningach zaczynamy prezentować się coraz lepiej, a to powinno przekładać się również na mecze. Jesteśmy więc dobrej myśli. Cieszę się, że lepiej zgrywamy się z całym zespołem.

Prawie pewne jest jednak, że w Lidze Mistrzów nie zajmiecie już pierwszego miejsca w grupie…

Trafiliśmy do trudnej grupy, Cuneo to w końcu bardzo mocny przeciwnik. Teraz ewentualnie możemy mieć nadzieję, że Włosi przegrają któreś ze swoich spotkań przeciwko zespołom francuskim i rumuńskim. My musimy się jednak skupić przede wszystkim na naszej grze, zagrać jak najlepiej i zdobyć w kolejnych meczach maksymalną ilość punktów. To powinno nam zapewnić awans do następnej rundy. Teraz nie możemy skupiać się na tym, co już było, ponieważ i tak tego nie zmienimy. Przecież nie możemy odebrać Cuneo tych sześciu punktów, które przeciwko nam zdobyli (śmiech).

Rozmawiała: Karolina Breguła, sport1.pl

źródło: sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved