Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Wierzbowski nowym kapitanem „inżynierów”

Krzysztof Wierzbowski nowym kapitanem „inżynierów”

fot. Maciej Dąbrowski

Krzysztof Wierzbowski został nowym kapitanem stołecznego klubu. Dotychczas tę funkcję pełnił Marcin Nowak, ale po dwóch latach zrezygnował z niej. 24-letni przyjmujący zdążył już zadebiutować w nowej roli w meczu z Resovią Rzeszów.

– Decyzja raczej była związana z relacjami w grupie, które ostatnio chyba nie do końca się zazębiały – powiedział Marcin Nowak. Trener Jakub Bednaruk twierdzi jednak, że ta zmiana nie jest wynikiem podziałów w drużynie. – Taka była decyzja zespołu. Marcin bardziej skupi się teraz na trenowaniu. Dalej jest ważną postacią, na którą liczę. Nie doszukujmy się drugiego dna. Ta sytuacja nie ma żadnego wpływu na to, co robimy – tłumaczył.

Nowy kapitan Politechniki zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka będzie spoczywała teraz na jego barkach. – Dla mnie to ogromne wyróżnienie. Tym bardziej, że jestem jeszcze młodym zawodnikiem i mam nadzieję, że dodatkowe doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Trzeba umieć pokazywać siłę nie tylko na boisku, ale też poza nim – mówił Wierzbowski. – Nie będę nic zmieniał w mentalności drużyny, która jest ustabilizowana. Czy jestem gotowy? Podpatrywałem Marcina przez dwa lata i pewne zachowania od niego przejmę, choć nie ukrywam, że dopiero będę się uczył. Jego pozycja nie zmienia się. Ze względu na doświadczenie, będzie miał więcej do powiedzenia – zakończył kapitan AZS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved