Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dominika Sieradzan: W siatkówce nie można grać nonszalancko

Dominika Sieradzan: W siatkówce nie można grać nonszalancko

fot. archiwum

- Przede wszystkim musimy dobrze zagrać i zdobyć punkty w meczach, które nas czekają. Bez tego nie ma co myśleć o wyjściu z grupy - mówiła w rozmowie ze Strefą Siatkówki zawodniczka Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, Dominika Sieradzan.

Muszynianka Muszyna w 4. kolejce spotkań siatkarskiej Ligi Mistrzyń mierzyła się w Azerbejdżanie z Lokomotivem Baku. Przegrana 2:3 dała „Mineralnym” cenny punkt, ale patrząc na poziom prezentowany przez obie ekipy w tym dwumeczu, wydawało się, że Lokomotiv to drużyna absolutnie w zasięgu wicemistrzyń Polski i można było się pokusić choć o jedną wygraną. – Też tak myślałam, ale okazało się inaczej – przyznała siatkarka Muszyny, Dominika Sieradzan.Myślę, że zgubiły nas własne błędy. W dzisiejszej siatkówce nie można grać nonszalancko, bo każdy błąd wiele kosztuje. Jadąc do Baku, chciałyśmy wygrać, bo same wiedziałyśmy, że nas na to stać. Niestety, znów w nas coś pękło w końcówce i 5 set nam uciekł – zakończyła Sieradzan.

W Azerbejdżanie na ogół gra się bardzo ciężko. Nie jest to przyjazny klimat do grania. Skoro przegrywa się u siebie, to trzeba próbować odbudować się w meczu rewanżowym. Ja osobiście do tego meczu podejdę z optymizmem, wiarą i będę się starał swoje zawodniczki natchnąć tym optymizmem – mówił trener Bogdan Serwiński po przegranym 1:3 spotkaniu w Muszynie. Ze swojego parkietu wicemistrzynie Polski schodziły bez zdobyczy punktowej, natomiast w Baku udało się ugrać jedno „oczko”, więc szkoleniowcowi udało się chyba przekazać choć trochę tego optymizmu. – Może i tak było (uśmiech). Wiedziałyśmy, że u nas praktycznie oddałyśmy mecz, więc same chciałyśmy na wyjeździe zmienić oblicze spotkania. Była pełna determinacja – zapewniła skrzydłowa.

Dwie porażki z Azerkami postawiły Muszyniankę Fakro w trudnej sytuacji w kontekście wyjścia z grupy w Lidze Mistrzyń. Teraz, by podopieczne Serwińskiego miały pewne wyjście z grupy poprzez zajęcie 1. lub 2. miejsca, muszą wygrywać spotkania najlepiej bez straty seta. – Wcześniej mówiliśmy o optymizmie, więc wierzymy do końca. Trzeba jednak pamiętać, że przede wszystkim musimy dobrze zagrać i zdobyć punkty w meczach, które nas czekają. Bez tego nie ma co myśleć o wyjściu z grupy, a przy dopisaniu do naszego konta kolejnych „oczek”, może nam w ostateczności wystarczyć nasz punktowy dorobek jako najlepszy zespół z 3. miejsca – skomentowała Dominika Sieradzan.Spotkania w europejskich pucharach zostały przedzielone ligową porażką z PTPS-em Piła. Przegrana bez straty seta przez wiele osób uznawana była za sensację, bo raczej nikt nie spodziewał się innego rozstrzygnięcia jak wygrana wicemistrzyń Polski. Co prawda w meczu było widać walkę po stronie Muszynianki, jednak przegrana z Piłą bez zdobycia seta mogła nieco podciąć skrzydła podopiecznym Bogdana Serwińskiego. – O tym meczu nie ma co mówić. Puściłyśmy go w niepamięć, bo to już było. Zagrałyśmy bardzo źle, ale takie mecze też się zdarzają w sezonie. Mamy nadzieję, że to był lekki kryzys, który już nas nie dopadnie – odpowiedziała krótko zawodniczka Muszynianki.

Przed tegorocznymi rozgrywkami ORLEN Ligi do grona faworytów zaliczano Impel Wrocław, który jak do tej pory zaskakuje in minus. Na drugim biegunie znajduje się BKS Aluprof Bielsko-Biała, który trochę niespodziewanie zajmuje pozycję lidera ekstraklasy, a także PTPS Piła. Pilanki, oprócz zwycięstw z ligowymi średniakami, ograły faworyzowane ekipy z Wrocławia i Muszyny. – Liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana – rozpoczęła Sieradzan. – Wzmocnienia zespołów są duże i jak dla mnie nie ma w tym sezonie drużyny, do której jedzie się po łatwe zwycięstwo. Jest to duży plus dla całej ligi i dla jej atrakcyjności. Może trochę zaskoczyła mnie słaba postawa Impelu Wrocław, ale sezon trwa i wszystko może się zdarzyć – zakończyła Sieradzan.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved