Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Kaniowski: Każda wygrana umacnia zespół

Damian Kaniowski: Każda wygrana umacnia zespół

fot. archiwum

- Kontuzje w sporcie się zdarzają i wiadomo, że przytrafią się w trakcie sezonu. W końcu drużyna liczy trzynastu zawodników, więc rywalizacja jest na każdej pozycji - mówi zawodnik KPS-u Siedlce - Damian Kaniowski.

Maciej Szewczyk: Za wami dwa zwycięstwa nad drużynami, które podchodziły do meczów z pozycji faworytów. Jak odbiło się to na morale zespołu?

Damian Kaniowski: – Zgadza się, że nie byliśmy stawiani w roli faworyta tych dwóch ostatnich meczów, ponieważ drużyny Nysy i Lubina mają w składzie doświadczonych zawodników z przeszłością w PlusLidze, a nasz zespół jest stosunkowo młody. Na pewno morale drużyny wzrosło. Każda wygrana umacnia zespół.

W obu zwycięskich meczach wystąpiliście bez kontuzjowanych: Jakuba Buckiego i Dawida Bułkowskiego. Czy osłabienie kadrowe było dla was dodatkowym motywatorem?Kontuzje w sporcie się zdarzają i wiadomo, że przytrafią się w trakcie sezonu. W końcu drużyna liczy trzynastu zawodników, więc rywalizacja jest na każdej pozycji. Myślę, że osłabienie kadrowe, które nam się przytrafiło, nie było dla nas dodatkowym motywatorem, ponieważ za każdym razem, kiedy wychodzimy na parkiet, staramy się dawać z siebie wszystko. Każdy chce pokazać się jak najlepiej i dołożyć cegiełkę do zwycięstwa.

Przed wami kolejne trudne mecze: wyjazdowy w Będzinie i spotkanie z lokalnym rywalem z Ostrołęki. Jakie są twoje oczekiwania co do tych starć?

– Każdy mecz jest ważny. Teraz jedziemy do Będzina. Jest to trudny rywal, w tabeli jest na trzecim miejscu. Będziemy walczyć, żeby przywieźć z Będzina jakieś punkty, choć na pewno będzie to bardzo trudne zadanie, bo rywal będzie chciał zrehabilitować się za porażkę z Bielskiem. Jeśli chodzi o Ostrołękę, to gramy u siebie, we własnej hali, a w tej lidze mecze u siebie trzeba wygrywać, ponieważ na wyjazdach zdobywa się punkty dwa razy ciężej niż u siebie. Każdy punkt w tej lidze się liczy, jest ona w tym roku bardzo wyrównana, więc trzeba zdobywać kolejne punkty.

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved